Pandemi Twitter’a yaradı: Kullanıcı sayısı arttı


30 Nisan 2021 Cuma 15:28
ABONE OL
Pandemi Twitter’a yaradı: Kullanıcı sayısı arttı

Twitter, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin verilerini açıkladı. Yayınlanan verilere göre pandemi şirkete yaradı. Geçen senenin aynı dönemine kıyasla kullanıcı sayısı yüzde 20 artarken geliri de yaklaşık yüzde 30 arttı. Ayrıca Twitter’ın Ocak ayında Donald Trump’ı yasaklama kararı alması; kullanıcı sayısını ve gelir artışını engellemediği görülüyor.

Twitter 2021 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı

Pandeminin ilk başlarında yaklaşık 166 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter, 2021 yılının ilk çeyreğinde neredeyse yüzde 20’lik artışla 199 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Geçen yıla kıyasla ABD dışında daha hızlı büyüyen popüler sosyal medya uygulamasının, uluslararası günlük aktif kullanıcı sayısı; 2020’nin ilk çeyreğinde 133 milyon iken son çeyreğinde yüzde 22’lik bir artışla 162 milyona yükseldi.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/twitterda-ucretli-uyelik-donemi-super-follow.jpg

Artış sadece kullanıcı sayısıyla kalmadı. Gelirini de arttıran şirketin 2021 yılı ilk çeyreğindeki geliri; bir önceki yıla göre yüzde 28 artışla 1.04 milyar dolar oldu. Net gelir ise 68 milyon dolara yaklaştı. Bir yıl önce 8 milyon dolar zarara uğrayan Twitter için; oldukça önemli bir dönüm noktası oldu.

Twitter yaptığı açıklamada, 2020’de yaşadığı hızlı artan kullanıcı sayısının, 2021’de neredeyse o kadar hızlı artmayacağı konusunda uyarıda bulundu.

Şirket, hissedarlara yazdığı mektupta, 2020’deki yükselişi “pandemiye bağlı artış” olarak nitelendirdiğini söyledi. 2021 yılının geri kalanında kullanıcı büyüme oranlarının daha düşük olacağı ve en düşük büyümenin; ise gelecek çeyrek için olacağı tahmin ediliyor.

Twitter, Covid-19 aşıları için yeni bir adım attı

Twitter 27 Nisan 2021 günü yaptığı açıklamada, bu haftadan itibaren kullanıcılarının zaman çizelgelerinin; en üstünde Covid-19 aşıları hakkında bilgiler içeren bir bildirim göreceklerini belirtti.

Bildirim, insanları bu aşıların güvenliği ve etkinliği hakkında halk sağlığı uzmanlarından gelen bilgilere yönlendirecek. Sosyal medya şirketi konu ile ilgili paylaştığı bir tweet‘te “Covid-19 aşıları daha yaygın hale geldikçe, ülkenizdeki en son aşı bilgilerine erişmenizi istiyoruz” dedi.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Pubgde ban yiye yiye en az 15 Twitter hesabı acmisimdir 10minutemail ile bence normal

" Pandemi Twitter’a yaradı: Kullanıcı sayısı arttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pandemi Twitter’a yaradı: Kullanıcı sayısı arttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pandemi Twitter’a yaradı: Kullanıcı sayısı arttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması