Okunma

Panduit, PIM 4.3 Sürümünü Duyurdu


19 Ekim 2011 Çarşamba 12:38
Panduit, PIM 4.3 Sürümünü Duyurdu

PanView IQ Sistem Donanımı ve üçüncü parti cihazlarla birlikte çalışan PIM 4.3 (Panduit Physical Infrastructure Manager), veri merkezi ve ağ yöneticilerinin, gerçek zamanlı olarak bir veri merkezi ortamındaki bağlantı, güç kullanımı, envanter izleme ve kullanım verimliliği bilgilerine yerinde veya uzaktan, sürekli erişilebilmesini sağlıyor.

PIM Yazılım Platformu, Panduit’in, iletişim, veri işleme, kontrol, enerji ve güvenlik sistemleri genelinde bir bütünlüğün sağlanması amacıyla akıllı bir fiziksel altyapıyı temel olarak kullanan Unified Physical Infrastructure tabanlı çözümlerini içeriyor.

Yeni özellikler:

PIM 4.3’ün sağladığı yeni özellikler şunlar:

  • Ağ dışında envanter izleme: PIM 4.3, envanterin ağa katılmadan önce dahi proaktif bir şekilde yönetilebilmesi için barkod yönetimini entegre eder. Bu, veri merkezi envanteri için genel yaşam döngüsü yönetiminin bir parçasını oluşturur.
  • Veri yükleyici : Bu özellik, veritabanı kaynakları arasında verilerin iki yönlü olarak alınmasını ve verilmesini sağlar. Böylece, ağdaki ve veri merkezi envanterindeki bilgiler bir kaynaktan diğerine aktarılabilir. 
  • Genişletilmiş VoIP çağrı merkezi desteği : Bu özellik, VoIP hizmetini kullanan kuruluşların, ağ genelindeki IP telefonlarını izlemelerine olanak sağlar.
  • Görev Yöneticisi: Bu özellik artık, veri merkezi yöneticilerinin, örneğin yeni sunucular ve diğer ağ cihazları için alan ve güç tahsis etme gibi işlemlerle, cihazları henüz ağa katılmadan, proaktif bir yaklaşımla yönetmelerine olanak sağlayan Envanter İş Emri desteğini de içerir. Yeni sunucular ve Storage envanterleri verileri de bu Varlık Envanter İş Emirlerine eklenebildiğinden, tek bir yerden tüm cihazlara ilişkin eksiksiz bir genel bakış sağlanır.

:: PIM 4.3’ün sunduğu özellikleri beğendiniz mi?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Panduit, PIM 4.3 Sürümünü Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Panduit, PIM 4.3 Sürümünü Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Panduit, PIM 4.3 Sürümünü Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "