Okunma

Paralel İşlem İçin Büyük Destek


01 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
Paralel İşlem İçin Büyük Destek
Önde gelen destekçileri AMD, Nvidia ve Sun Microsystems olan, Stanford Üniversitesi çatısındaki Pervasive Parallelism Laboratuary, önemli bir göreve talip oldu. 2012 yılına kadar, birçok farklı iş için kullanılabilecek ve içerisinden çok çekirdekli işlemciler ve çok işlemcili sunucular gibi sistemlerde performans artırıcı yetenekler barındıran bir yazılım geliştirme seti sunmak. Bu şekilde, çok küçük ama fazla sayıda işlemciye sahip olan donanımlar (örneğin grafik kartlarındaki onlarca minik Stream işlemcisi) çok daha verimli biçimde paralel işlemciler şeklinde çalışarak daha farklı işlemler için işlem gücü sağlayabilecek.

Bilgi için: Stanford PPL
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Paralel İşlem İçin Büyük Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Paralel İşlem İçin Büyük Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Paralel İşlem İçin Büyük Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "