Okunma

Paranın Satın Alabileceği En İyi BlackBerry Uygulamaları


23 Eylül 2010 Perşembe 10:30
Paranın Satın Alabileceği En İyi BlackBerry Uygulamaları

Akıllı telefonları akıllı yapan özelliklerinden olan mobil uygulama desteğinin yanı sıra artık daha da önemli bir başka konu bu desteğin çeşitlendirilebilir olması olarak dikkat çekiyor. RIM’in son dönemde BlackBerry’ler için geliştirdiği yazılımların sayısında ciddi oranda bir artış mevcut. Yazımızda, BlackBerry için geliştirilmiş ve ücretli olarak sunulan en iyi 10 üçüncü şahıs mobil yazılımı derledik.

ShortCutMe

Eğer bir BlackBerry OS 6.0 kullanıcısı iseniz bu yazılıma muhtemelen ihtiyacınız olmayacaktır. Bir çeşit kısayol uygulaması olan yazılım, BlackBerry’nin son versiyonuna da entegre edildi. Sık kullandığınız web sitelerini, beğendiğiniz yazılımları yahut fazlaca ihtiyaç duyduğunuz telefon işlevlerini bekleme ekranına kısayol olarak atayabilen mobil program son derece kullanışlı ve fonksiyonel.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/601

Music WithMe

İlginç bir müzik yazılımı olan Music WithMe, iTunes ile entegre çalışan bir uygulama. iTunes üzerinde yer alan müzik listelerinize göre işlev gösteren yazılım, listenizde yer alan parçaları 3G yahut Wi-Fi aracılığı ile internete bağlanarak indirme amacı güdüyor. Biraz yavaş olsa da ihtiyaç duyulduğunda gayet başarılı bir uygulama gibi görünen Music WithMe’nin bedeli ise 11.95 £.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/11206

VLC Remote Control

Eve geldiniz ve koltuğunuza kuruldunuz. Hafif bir müzik iyi olurdu aslında diyorsunuz ancak keyfinizi de bölmek, yerinizden kalkmak istemiyorsunuz. O halde bu işi BlackBerry’nize bırakın. VLC Remote Control ile bilgisayarınızda yer alan VLC Media Player uygulamasına Wi-Fi üzerinden bağlanabilir ve istediğiniz parçaların çalınmasını sağlayabilirsiniz.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/2714

Slingplayer Mobile

Mobil dünyanın ne derece önemli olduğunu ortaya koymak adına önemli bir göstergedir Sling Media’nın başarısı. Evinizde televizyonunuzda izlediğiniz her görüntüyü cep telefonunuza aktarabilen Slingplayer Mobile, Slingbox ile entegre çalışıyor olsa da üreticisi yazılıma, 19.99 Euro gibi mobil dünyada yüksek sayılabilecek bir fiyat biçmiş.

 

http://uk.slingbox.com/go/blackberry

Xobni

İşte BlackBerry karakteriyle bütünleşik bir yazılım: Xobni. Uygulama bir çeşit kişi bilgisi saklama ve toplama yazılımı. İşin ilginç kısmı sizin de tahmin edebileceğiniz gibi yazılımın kişi bilgilerini toplama yöntemi. Xobni, kişi adres bilgilerini ve telefon numaralarını, aramalar, ajanda kayıtları, kısa mesajlar, Linkedln ve Facebook profili gibi konumlardan toplayarak ilgili kayıtlar ile eşleştiriyor. Özel bir arayüzü de bulunan yazılım, arşivinizdeki kişilere saniyeler içinde ulaşabilmenizi sağlıyor.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/12851

Gwabbit

Bir mail kutusunda yer alan tüm mailleri saniyeler içersinde tarayarak, mail gövdesinde ve özellikle de imza kısmında yer alan iletişim bilgilerini arşivleyen bir yazılım Gwabbit. Numaraları ön tanımlı türlerine göre listeleme özelliği bulunan uygulama, her kişiyi ayrı bir kişi kartı halinde görüntülüyor ve tüm bilgilerin tek bir ekranda kolayca görülebilmesini sağlıyor.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/2019

Documents to Go

DataWiz’ın çok beğenilen Document to Go uygulamasının, özel bir BlackBerry sürümü de bulunuyor. Komplike bir ofis uygulaması olan Documents to Go cep telefonunuzda ihtiyacınız olabilecek tüm ofis görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Gelişmiş yedekleme özellikleri ve web seçenekleri ile eşsiz olan uygulama, 19.99 $’lık fiyatı fazlasıyla hak ediyor.

 

http://www.dataviz.com/products/documentstogo/blackberry/

Home to Phone

Bilgisayarda çalışırken bir mail geldi ve bu mailde bir telefon numarası var. Bu numarayı direk bilgisayardan telefona gönderseniz ve telefon aramayı yapsa nasıl olurdu? Home to Phone işte tam olarak bu işe yarıyor. Özel bir yazılım ile bilgisayardan gönderdiğiniz numaraların telefon ekranına aktarılmasını sağlayabiliyorsunuz. Dahası aynı şekilde web sayfalarını da aktarmak ve BlackBerry tarayıcısı ile bu sayfaları açabilmek mümkün.

 

http://hometophone.com/get_it_now.html

Where’s my phone?

Sık sık telefonunuzun nerede olduğunu unutan biriyseniz, Where’s My Phone uygulaması tam da size göre olabilir. Yazılımın ile telefonunuza bir takım komutlar göndererek, GPS üzerinden yerinin tespit edilmesini ve arama yapıp sessizce telefonun açılmasını sağlayabilirsiniz. Kendine has bir takım komutları bulunan yazılımı kullanmasıysa biraz zahmetli.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/4672%20

Astra Sync

BlackBerry’nizde alternatif bir e-posta istemcisi arıyorsanız AstraSync güzel bir alternatif olabilir. Hotmail ve Gmail gibi Exchange ActiveSync servisleri ile uyumlu çalışan yazılım, ajanda, rehber gibi verilerin otomatik bir şekilde ve zahmetsizce yedeklenebilmesine de olanak tanıyor.

 

https://www.astrasync.com/Portal/register.aspx

 

:: Sizin en beğendiğiniz ücretli BlackBerry uygulaması hangisi?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Paranın Satın Alabileceği En İyi BlackBerry Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Paranın Satın Alabileceği En İyi BlackBerry Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Paranın Satın Alabileceği En İyi BlackBerry Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "