Okunma

Parayla Uyandıran Çalar Saat!


28 Mayıs 2015 Perşembe 05:30
Parayla Uyandıran Çalar Saat!

Çılgın icatlar ve akıllı cihazlar arasına bir yenisi daha katılıyor. Oldukça genç bir girişimci, şimdiye kadar örneği görülmemiş bir ürüne imzasını atıyor. Çoğumuzun uyanmakta güçlük çektiğini bilen bu genç mucit, işi daha kolay hale getirmek için ses yerine kokuyu kullanmayı tercih etmiş.

Radyo ya da belli melodilerle uyandırmak yerine, kruvasan, kahve gibi gıda maddeleri ile uyandırmaya çalışan akıllı çalar saat, arzu edenlere de para kokusu sunuyor. Bir başka deyişle kullanıcı isterse uyanmak için bulunduğu odaya ABD Doları kokusunun yayılmasını tercih edebiliyor.

15-05/27/google-science.jpg

Proje geçtiğimiz dönem Google Bilim Fuarı’nda en başarılı ilk 15 icat arasına katılmıştı. Ürünün tasarımcısı da sadece 18 yaşındaki mühendislik öğrencisi Guillaume Rolland!

Çalışmayı yaygın satışa sunabilmek isteyen isim ve ortak şirket, Kickstarter üzerinden özel bir bağış kampanyası başlattı. İsteyenler 60 Euro bağış yaparak cihaza sahip olma şansı ediniyor. Kokusunu sizin seçeceğiniz iki ayrı kapsülle gelen saat, 7,5 dolarlık yeni kapsül seçeneklerine de sahip.

İlgili Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

:: Parayla uyandıran bir saate sahip olmak ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Parayla Uyandıran Çalar Saat!”

 1. Ahmethz dedi ki:

  tutmaz bu proce

 2. SmH51 dedi ki:

  Kokuyla insan mi uyanirmis. Bu arada da dolar kokusunu merak ettim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ürünün kickstarter sayfasındaki videosunda Altunizade Metrobüs üst geçidi kullanılmış : 0:50 – 0:56

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten para kazanmak için erken kalkacaksan, kalkmak için para vermek anlamsız.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  60 euro artı ufacık kartuşlara 7.5 dolar ödeneceğini hesaba katarak sırf kokusu için bu kadar para vermek yerine gerçek gıda maddeleri alınarak kahvaltı da beleşe getirilebilir. klasik tepesinde 2 çan olan ve ortadaki çubuk bir sola bir sağa hareket etmek suretiyle zıırrrr diye sizi uyandıran devasa bir çalar saat de pekala iş görüyor 🙂

" Parayla Uyandıran Çalar Saat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parayla Uyandıran Çalar Saat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parayla Uyandıran Çalar Saat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "