Okunma

Parolanız Ne Kadar Güçlü?


16 Kasım 2008 Pazar 14:00
Parolanız Ne Kadar Güçlü?

Hassas verilerinizi korumak için kullandığınız parolaların, kaba kuvvet uygulanarak, yani deneme yanılma yöntemiyle ne kadar sürede kırılacağını merak ediyor musunuz? Hackosis tarafından hazırlanan Brute Force Calculator, parolanızın kendisini girmeksizin, kaç adet büyük harf, küçük harf, rakam ve özel karakter olduğu gibi bilgileri doldurarak, kullandığınız parola için kaç kombinasyon olduğunu ve bir bilgisayarın bu parolayı çözmesinin ne kadar süreceğini öğrenebilirsiniz. Mandylion Labs tarafından hazırlanan bir Excel çalışma sayfası üzerine geliştirilen bu açık kaynaklı PHP uygulaması, kullandığınız parolalara güveninizi artırmak için bire bir.

:: Sizin parolanız ne kadar güçlü?

Bilgi İçin : Hackosis
Yazan : Erhan Kahraman
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Parolanız Ne Kadar Güçlü?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    6.8 milyar gün uğraşması gerekiyormuş benim şifreyi kırması için arkidişlerin:D yiyiosa uğraşın:P

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sanırım en ideali 20 karışık düzen.

" Parolanız Ne Kadar Güçlü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parolanız Ne Kadar Güçlü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parolanız Ne Kadar Güçlü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "