Okunma

Parrot Bebop 2’ye beklenen özellik geldi


04 Kasım 2016 Cuma 04:00
Parrot Bebop 2’ye beklenen özellik geldi

Drone üreticisi Parrot’un popüler drone modeli Bebop 2 rakiplerine oranla daha ekonomik fiyatıyla drone’ları eğlence için isteyen kullanıcılara daha fazla hitap ediyor. 

Ancak rakip üretici DJI’ın, kullanıcısını otomatik olarak takip eden ve çevredeki nesnelere çarpmadan uçabilen gelişmiş yapay zekaya sahip yeni drone’ununu piyasaya sürmesi, Parrot’u çok zor durumda bırakmıştı.

Kullanıcısını takip eden drone

Parrot şimdi Bebop 2 modelinin yazılımında yaptığı bir güncelleme ile popüler drone modeline yapay zeka ekledi.

Böylece Bebop 2 artık kullanıcısını veya kullanıcının belirlediği bir objeyi otomatik olarak takip edebilecek. Bu yeni özellik, Bebop 2’nin görece düşük fiyatıyla da birleşince, Parrot’a büyük bir avantaj kazandırıyor.

500 dolar seviyesindeki Bebop 2 ile drone kullanıcıları artık 1000+ dolar seviyesindeki yapay zekalı drone’larda bulunan özelliklere kavuşmuş olacaklar.

Yine de Parrot’un daha gelişmiş ve profesyonel modeller üretmedikçe, daha profesyonel kullanımlar için uygun olan rakibi DJI’ın önüne geçmesi beklenmiyor.

:: Siz drone alacak olsanız hangi marka ve modeli tercih ederdiniz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Parrot Bebop 2’ye beklenen özellik geldi”

  1. Erhan dedi ki:

    Merhaba bebop birde takip özelliği varmı acaba

" Parrot Bebop 2’ye beklenen özellik geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parrot Bebop 2’ye beklenen özellik geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parrot Bebop 2’ye beklenen özellik geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "