Okunma

Parrot drone çitçi ve itfaiyecilere yardım edecek


25 Ekim 2017 Çarşamba 12:00
Parrot drone çitçi ve itfaiyecilere yardım edecek

Parrot drone sektöründe zor bir yıl geçirdi. Kişisel sürücüler için drone satışının pek karlı olmadığını belirten şirket, yeni döneme farklı bir planlama ile giriyor. Parrot drone profesyonel kalabalıkları hedef alarak drone satışını artırmayı planlıyor.

Fiber kablolar depremi algılayabilir!

Parrot drone çiftçi ve itaiyecileri hedefliyor

Parrot, Bebop-Pro Termal ve Bluegrass olmak üzere iki farlı drone piyasaya sürüyor. Bebop-Pro adından da anlaşılacağı gibi termal kameraya sahip bir drone. Ayrıca eşleştirme yazılımı da içeriyor. Bebop-Pro deprem, yangın gibi felaketlerde sıkışıp kalan mağdurları termal kamerası ile tespit ederek itfaiyeci ve kurtarma ekiplerine yardımcı olacak. Uzak menzilli kumandası sayesinde drone’u kullanacak pilotlar da zarar görmemiş olacak.

Bluegrass ise tarıma yönelik bir drone olarak karşımıza çıkıyor. Bluegrass çok bazlı sensörler ve uçuş planlama yazılımı içeriyor. Çiftçiler bu drone sayesinde bölgeye kimseyi göndermeden tarlanın durumunu uzaktan izleyebilecek. Uzak menzilli bir kumandası olan Bluegrass’ın tek şarjla 74 dönümlük bir araziyi kolaylıkla tarayabileceği belirtiliyor.

Parrot drone

Parrot drone yeni profesyonel drone’larının fiyatını henüz açıklamadı. Parrot, belirlediği hedef kitleye yönelik satışlar yaparak karını yükseltmeyi amaçlıyor. Yeni profesyonel dronelar çalışanlara yardımcı olarak insanların ulaşamadığı noktaların da kontrol altında olasını sağlayacak.

Yeni profesyonel dronelar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Parrot drone çitçi ve itfaiyecilere yardım edecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parrot drone çitçi ve itfaiyecilere yardım edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parrot drone çitçi ve itfaiyecilere yardım edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "