Okunma

Pasif Soğutma Canlı Yayında!


27 Şubat 2008 Çarşamba 22:00
Pasif Soğutma Canlı Yayında!
Geçtiğimiz gün yayınladığımız bilgisayarda pasif soğutucu uygulaması videosuna ciddi ve yerinde bir eleştiri geldi. Üzerinde anlatımı yaptığımız makine çalışmıyordu. Şimdi ise aynı makineyi (hem de bir değil iki sabit diskle birlikte) çalışır hâlde inceliyoruz. Ortam gürültüsünü ölçen ses ölçerimiz de açık vaziyette. Çalışmayan bilgisayarın sessizliğini biraz bozuyoruz; ama bu bilgisayar çalışırken ortama ne kadar etki ediyor? Biraz da bunu görelim.

İzleyin

Yorum

Sessiz bir ofis ortamına çok az etki eden bilgisayar, ancak kasanın içinden yapılan ölçümlerde fark edilir bir fark yaratıyor. Eh, kulağımızı kasanın içine dayamakla eş olan bu ölçümün bizi mantıklı bir sonuca vardırması mümkün değil. Kasanın hemen üstünde yaptığımız ölçümde ise neredeyse fark yok. Bunun anlamı ne? Böyle bir kasa, ancak sabit disk sesiyle etrafa gürültü yayabilir.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pasif Soğutma Canlı Yayında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pasif Soğutma Canlı Yayında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pasif Soğutma Canlı Yayında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "