Patent başvurusunda dikkat çeken Apple Glass detayı


13 Mart 2020 Cuma 17:45
Patent başvurusunda dikkat çeken Apple Glass detayı

Apple, geçtiğimiz günlerde bir dizi patent başvurusu yaptı. Başvuruda Google Glass‘a eklenmesi planlanan birtakım özellikler dikkat çekiyor. Bazı analistler, yeni cihazın 2022 ya da 2023 yılında gün ışığına çıkmasının planlandığını belirtti. Ortaya çıkan 3 farklı patent başvurusu ile beklenen bazı Apple Glass özellikleri de şekillendi.

Google Glass Önceki Modeli

Beklenen bazı Google Glass özellikleri

Patentte tarif edildiğine göre gözlük, her kullanıcının yüzüne göre ayarlanabilir şekilde olacak. Farklı yapılara sahip kullanıcılar için bu ölçü ayarlama seçeneği oldukça kullanışlı olabilir.

Ayarlanabilir yapı, kullanıcının alnına ve yanaklarının üst kısmına yaslanır şekilde olacak. Bu ayarlanabilir katman, elastik yapıya sahip olabilir. Bir kere ayar yapıldığında kullanıcının yüzünde sabit ve gerekli ölçüde sıkı kalacak bir tasarım bizleri bekliyor.

Bir başka patentte ise Apple Glass’ın nasıl şarj olacağı gösteriliyor. Aşağıdaki patent görseline göre bobinler gözlüğün arka kısmına yerleştiriliyor. Böylece cihaz bir stand üzerine asılarak kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Şarj cihazıyla bataryayı hizalamak için mıknatıslardan yardım alınabileceği de söyleniyor.

Ayrıca bir başka başvuruda Apple‘ın görüntü bölümüne, lens ekleyeceği görülüyor. Bu lens, jel formunda da olabilir. Lens doğrudan görüntü bölümünün üzerine yerleştirilebilir. Bu sayede fotoğraflarda tozlanma ve kir de en aza inecektir. Çoğu VR başlıklarda, lensler kullanıcının gözüyle cihaz ekranı arasında yer alıyor. Yeni patentle birlikte Apple, bu lensleri cihazın görüntü ekranına monte edebilecek.

Ayrıca, yakınlardaki canlıların da nabızlarını tarayacak sistem, kullanıcının etrafında olanları da farkına varmasına yardımcı olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Patent başvurusunda dikkat çeken Apple Glass detayı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Patent başvurusunda dikkat çeken Apple Glass detayı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Patent başvurusunda dikkat çeken Apple Glass detayı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?