Okunma

Paylaşım Yasağına Ret


10 Nisan 2008 Perşembe 21:00
Paylaşım Yasağına Ret
İnternet üzerinden dosya paylaşmayı suç hâline getiren bir yasa taslağının kaldırılması için yapılan oylamada, 314 parlamento üyesi bu kanuna karşı yönde oy kullanırken 297 üye ise kaldırılmaması yönünde oy verdi. Bu şekilde, kıl payı denilebilecek bir farkla, AB ülkelerinde bu tür paylaşımların yasadışı kabul edilmesi engellendi. Yasada tam olarak belirtilen tanım, şahıslar tarafından internet üzerinde dosya paylaşılamamasını ve yasadışı dosya paylaşan kişilerin internet bağlantısından mahkum bırakılması yönünde. Tabii bu sadece görünen kısmı. Art alanda bir de kişisel hak ve özgürlüklerin, paylaşım yapan kişilerin sürekli denetlenmesi suretiyle tehlikeye atılması da mevcut.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Paylaşım Yasağına Ret konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Paylaşım Yasağına Ret ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Paylaşım Yasağına Ret ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "