Okunma

PayPal, Silah Ticaretine Karıştı


27 Mart 2015 Cuma 05:30
PayPal, Silah Ticaretine Karıştı

Reuters’ın haberine göre online ödeme sistemi olarak bilinen PayPal, işlediği dolaylı suçlardan ötürü ciddi bir para cezası ödeyecek. Amerika Birleşik Devletleri hükümet hazinesine yatırılacak olan paranın miktarı ise 7.7 milyon Amerikan doları. Bu gelişmenin sebebi mecranın bazı önemli ABD yasalarını görmezden gelmesi ve yasaklı kişi, kurum ve hatta ülkeler ile iş yapmış olması.

EBay Inc’in sahip olduğu PayPal, açıklamalara göre 2013 yılından beri toplamda 486 ayrı yasayı çiğnemiş. Bunlar arasında bir Türk’ün de yer aldığı ve silah kaçakçılığı gibi ciddi suçlar işleyen ve ABD’nin kara listesinde bulunan kişilerin site üzerindeki para transferlerine izin vermek de bulunuyor. Yasalara göre Amerikan şirketleri, ülkenin güncel kara listesinde yer alan isimlerle hiç bir koşulda ticaret yapamaz.

15-03/26/paypal-intro.jpg

Kurallara dikkat edilmemiş

PayPal ise toplamda 6 defa suç işlediği tespit edilen bir kullanıcının işlem yapmasında beis görmemiş ve 7 bin dolar değerindeki ödemeleri kabul etmiş.

Benzeri yaptırımlar karşısında gerekli dikkati göstermeyen PayPal hem 7.7 milyon dolar ceza aldı, hem de ciddi bir uyarı ile karşılaştı. Ebay ise markayı bir süre sonra kendi bünyesinden çıkartmayı planlıyor.

:: PayPal’ın bu hareketi sizce bilinçli olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “PayPal, Silah Ticaretine Karıştı”

  1. TheFame dedi ki:

    7.7milyon dolar ile de batardý zaten Paypal

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kimisi başka başka ürünleri satın almalar yaparak alışveriş yapıyorlar. Halbuki uyuşturucu satıcılığı alıcılığı yapıyor millet böyle alışveriş yapıyor silah satıcılığına kalırsak

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bizim ticaret işlerine yansımaz umarım.

" PayPal, Silah Ticaretine Karıştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PayPal, Silah Ticaretine Karıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PayPal, Silah Ticaretine Karıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "