PC Dergilerinde Haziran 2007


31 Mayıs 2007 Perşembe 13:00
ABONE OL
PC Dergilerinde Haziran 2007

Bilgisayar tutkunları, yaz aylarında teknoloji ile daha
fazla haşır neşir olma zamanı bulabilecekler. En azından öğrenci arkadaşlarımız için bu durum böyle. Tatili de unutmamak lazım. Tatil için yanınızda
bulunduracağınız donanımlar (dijtial fotoğraf makinesi, mp3 çalar, vb.) da
bilgisayar dergilerinin içeriklerini belirleyen unsurlar olmuşa benziyor. Durum
böyle olunca, çoğu dergide konu seçiminde pişti olmuşlar. Hemen hemen
her dergi tatil sitelerine yer verirken PC World, Chip, PC Net ve Byte, dijital fotoğraf makinesi konusunda aynı içerikle bayiideler. Söylememiz gereken bir diğer konu da, bu yazıyı hazırlamaya başladığımız zaman (1 Haziran 2007, güzel bir akşam yemeği sonrası) Chip‘i bayiimizde bulamadık. Bugünlerde çıkması beklenen dergi elimize geçer geçmez yazımızı güncelleyeceğiz.

PC Magazine

Derginin kapak konusu "Bilgisayarını kendin topla". Windows Vista‘ya ve yazın oynanacak oyunlara hazır bir bilgisayar oluşturmak isteyenler için, bilgisayar parçalarını seçerken dikkat edilmesi gerekenler, oldukça detaylı anlatılmış. Windows Live Messenger ile yapabileceğiniz ilginç uygulamalara da yer veren PC Magazine, tatile çıkmadan önce ziyaret etmeniz gereken faydalı internet sitelerini de bir araya getirmiş.

PlayStation oyunlarını PC‘de nasıl oynanacağını anlatan PC Magazine, bu ay da en fazla test yapan dergi ünvanını korumuş. USB bellekler, üst seviye işlemciler, orta seviye ekran kartları ve SD 2.0 bellek kartlarının yarıştığı toplam 4 teste ek olarak 83 donanım incelemesi de bulunuyor.

Dergiyle alakalı söylememiz gereken bir diğer konu da; 10 okuruna ATI‘nin yeni nesil ekran kartını test ettirecek olması. Başvuruda bulunduktan sonra şansınız yaver giderse dergi tarafından adresinize bir ekran kartı gönderiliyor ve o ekran kartını test edip yorumlarınızı PC Magazine‘e yazabiliyorsunuz.

ATI‘nin en yeni ekran kartının detayları ve online uygulamalar da tavsiye ettiğimiz diğer konular arasında. Geçen ay belirttiğimiz gibi dergideki yazılım incelemelerinin sayısı daha fazla olabilirdi.

PC Magazine, 1 çift katman DVD, 1 CD ve 1 Windows Vista ipuçları kitapçığı ile beraber satılıyor.

Bilgi için: http://www.pcmag.com.tr
Fiyat 5,9 YTL

PC Net

İlginç ve çekici kapak tasarımları ile tanıdığımız PC Net, bu ay bizi üzen bir kapakla karşımıza çıkıyor. Dergiyi ilk aldığımızda önce özel sayı olduğunu sandık ama değilmiş. Yaz aylarını evinde PC‘si ile beraber geçirecek olan kişiler için Media Center PC’lerin ve yazılımların incelendiği dergide, oyun konsollarının savaşı ve web üzerinden video düzenleme servislerinin incelemeleri yer alıyor.

Karşılaştırmalı testte, fotoğrafları evinde bastırmak isteyenler için en iyi fotoğraf yazıcısını seçen PC Net, dijital fotoğraf makinelerinin yarışına da sayfalarında yer vermiş.

ATI‘nin en yeni ekran kartlarının nVidia‘nın en iyi kartlarına karşı ne derece üstün olduğunu anlatan dergi, 1 DVD ve 1 CD ile beraber geliyor. DVD‘de yer alan Pardus eğitim videolarını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bilgi için: http://www.pcnet.com.tr
Fiyat: 5,9 YTL

PC World

Son zamanların en iddialı kapak konularını seçen editörler, yaz tatiline erken başlamış olacak ki, beklediğimiz sansasyonel yazılar konusunda hayal kırıklığına uğradık. Ama bu, derginin içeriğinin iyi olmadığı anlamına gelmiyor. Kapak konusunu dijital fotoğraf makinelerine ayıran dergi, bu konuyu satın alma rehberi ve dijital fotoğraf ipuçlarıyla da desteklemiş.

Türkiye’de internet üzerinden harita hizmeti veren servislerin bulunduğu PC World‘de, Intel‘in en yeni mobil platformlarının (Centrino Pro) yanı sıra YouTube videolarının başka formatlara dönüştürülmesi ve Linux sunucu kurulumu konusuna da yer verilmiş. Dergi, pratik yazılım incelemeleri ile de bu ay oldukça başarılı.

PC World, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: http://www.pcworld.com.tr
Fiyat: 6,5 YTL


Byte

Kapak konusunda olumlu yönde bizi şaşırtan dergi, Byte oldu. Hem kapak konusu hem de tasarımı desek daha doğru olur. "Evlere şenlik Windows XP" adlı yazıda, Windows Vista kuramayanlara önerilen Windows XP ipuçları yer alıyor. MP3 çalar ve dijital fotoğraf makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalara değinen dergi, pratik konularla dolu. Bunlar arasında, LimeWire ile download, winamp eklentileri ve özel Linux dağıtımları başı çekiyor.

Web üzerinden çalışan işletim sistemleri, verilerinizi güvenli olarak yedekleyen yazılımlar ve e-kitap yapmak konuları da tavsiye ettiğimiz sayfalar arasında.

Byte, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: http://www.byte.com.tr
Fiyat: 6,5 YTL

Chip

Bayiilerde henüz göremediğimiz derginin web sitesinden edindiğimiz kapağını yayınlıyoruz. Dergi elimize geçer geçmez, görüşlerimizi yine bu sayfadan bildirerek yazımızı güncelleyeceğiz.

Yorumlarınızı belirtin
Satın aldığınız dergi ile ilgili yorumlarınızı burada paylaşarak, fiyatları diğer dergilere göre oldukça pahalı olan bilgisayar dergisini satın alacak olan okurlarımıza tavsiyelerde bulunmanızı istiyoruz.

SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
22 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

pcnet her ay daha da kötü olmaya devam ediyor yeni editörlerine teşekkürler geldiğinden beri güzel dergi göremedik

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Pardus eğitim videoları için PCNet’i alacağım galiba…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Süper bir çalışma! Elinize sağlık.
Her ay bekleriz. 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bu ay Byte çok iyi özellikle Bilişimde Kariyer yazısı birçok kişiye fikir verebilir.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Benim gördüğüm kadarıyla bu dergilere para verilicek farklı birşey yok hep aynı konular önceden takip edenler bilir zaten. SHIFTDELETE bize yetiyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Her 2 ayda 1 aynı konular “Bilgisayarınızı hızlandırın, Bu programlarla xpniz hızdan uçacak vs vs” Hep aynı şeyler

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

BYTE kapak konusu çok süpper, ve kariyer konularını da çok beğendim. Yedekleme konusuna da baya bi değinilmiş. Tavsiye ederim…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bu ay yine Chip almalıyım 4 aydır güzel konular işliyor ve cd , DVD veriyor….

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

İnternet olduğu sürece ve sdn vb. siteler olduğu sürece dergiler 2. planda kalmakta.

İlk dergimi 97 senesinde chip dergisini almıştım. Çok şey öğrendim dergilerden. Ancak üzücüde olsa dergiler bitmiştir.

Dergilerin bittiği andır internet.

tugi.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bu ay chip almak lazım en egitici konular onda

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

önceki yıllarda bir dergi yetmez iki bazen üç alırdım çünkü konuları çok farklı olurdu. Ama bakıyorum birbirinin kopyası gibi iki aydır dergi almıyorum.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

merhaba SDN yapımcıları:
bu yazımın konu ile alakası yok yayımlamasanızda olur. size sitenizle ilgili bir şikayette bulunacağım: siteniz iyi hoş mükemmel bir site ancak siteniz gözümü rahatsız ediyor. mübarek nereye baksam reklam . para kazanmak uğruna heryer reklam

sağa bakyom ; gittigidiyor..
sola bakıyom ; gittigidiyor,atı,sapphire..
yukarı bakıyom ; mynet,intel
ortaya bakıyom ; google reklamları

bu kadarda olmaz yani buna bir çözüm getirseniz iyi olur….
bide siyasi reklam eklemeyi düşünüyormuşsunuz bunuda münasip biyere koyarsınız herhalde…

hadi iyi çalışmalar… heyt be negüzel yazı oldu be

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

chip çoktan çıktı fakat hala chip bölümü güncellenmemiş gördüğüm kadarıyla

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

gecmişte bu dergilerden cok şey oğrendim o zamanlar internet felan yoktu bende artik internet var herşeye ulaşabiliyorum fiyatlari her gecen gün artan dergileride internet ortaminma gelmelerini tavsiye ediyorum ağirlik burda olsun ve uyelik olsun reklam olsun ama burayada ücret koymayin

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

okuyun gençler okuyun
kültürünüz artsın

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Chip Linux’tan bahsetmeyen tek dergi! Nedenini bilen var mı?

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

chipi güncellemeyi düşünmüyor musunuz? benim aldığım bayide satıştaydı..?

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

geçen 2-3 ay önce chip aldım. ama chip bana güven vermiyor. pcnet derim her şeye karşın. keşke daha iyi olsalar.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

CHIP çıkalı bayağı oldu. Neden h

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Microsoft satış kataloğu gibi dergiler görmek istemiyoruz, Linux hakkında dergilerde daha fazla yazı görmek istiyoruz.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Gerçekten yukarıda bir iki arkadaşın dediği gibi shiftdelete.net maalesef şu anda tek kelimeyle berbat. Reklamlar neredeyse ana sayfanın tamamını kaplamış. açıkçası shiftdelete.net düzenli olarak takip ettiğim üç siteden birisiydi ama maalesef neredeyse kopma noktasına geldim. Özellikle linux işletim sistemlerinde veya firefox tarayıcılarda (en azından ben de durum böyle) reklamlar yazıların üzerini bile kaplamış ve maalesef bu reklamları kapatacak bir link de yok.
!!!!!!!Shiftdelete’yi tekrar eskisi gibi görmek istiyoruz. !!!!!!!!
Saygılar

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bu ayki chipi ben aldım. Sürekli konular 6 ayda bir tekrar ediyor. Yeni hiç bir şey yok. Artık eskisi gibi dergiler kalmadı. 🙁

" PC Dergilerinde Haziran 2007 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PC Dergilerinde Haziran 2007 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PC Dergilerinde Haziran 2007 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?
  2. 2 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  3. 3 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  4. 4 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  5. 5 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  6. 6 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  7. 7 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  8. 8 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  9. 9 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  10. 10 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!