Okunma

PC Dergilerinde Mart 2008


10 Mart 2008 Pazartesi 22:00
PC Dergilerinde Mart 2008

İnternetin yaygınlaşmasıyla okur sayıları giderek düşen bilgisayar dergileri, her ay olduğu gibi bu ay da sayfalarca okunacak malzemeyi önünüze getiriyor. Peki işinize yarayacak dergi hangisi? Her dergiyi almaya kalksanız, bizim gibi bayiiye 30 YTL vermeniz gerekecek 🙂 Şimdi seçim zamanı. En iyi dergi hangisi? Hangisine para vermeli? Aşağıdaki notlarımızı okuyun ve kararı siz verin.

Chip

Diğer dergilere göre sayfa sayısı daha az olan Chip, her ay olduğu gibi donanım ağırlıklı bir içerik ortaya koymuş. Kamera testindeki tabloda, görebildiğimiz hatalar mevcut. DVD yazıcı yazılımların alternatifleri konusu daha geniş işlenebilirdi ama en azından hızlı bir rehber olmuş.

Sabit diske müdahale etmek o kadar kolay değil; yani konu kötü değil fakat uygulaması fantastik düzeyde çaba gerektiren kısımlara kadar gidilmiş.

Bir zamanlar köşe yazılarında PCnet ile yaptıkları karşılıklı atışmaları, şimdi de SDN‘e yapmaya başlayan Chip, Hurriyet.com.tr‘nin verdiği desteği almalarından dolayı böyle bir girişime başlasalar da sayfalarının çoğunun Almanca‘dan çevrildiği bu dergiyle sözlü didişmeler yerine oluşturduğumuz içeriklerle yarışmayı tercih ettiğimizi burdan hem kendilerine hem de okurlarımıza bildirmek isteriz.

Dergi, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: www.chip.com.tr
Fiyat: 6,25 YTL

PC Magazine

PC Magazine’in sayfalarındaki neredeyse her şey donanıma yönelik. Yazılım konusunda çok büyük eksik var. Yok eğer ben donanım meraklısıyım, yemişim geri kalanını diyorsanız, buyurun okuyun. Memnun kalacaksınız. Tasarım konusunda, tepesi boş sayfalara bir şey demiyoruz.

PC Magazine, 2 DVD ve 1 kitapçık ile beraber satılıyor.

Bilgi için: www.pcmag.com.tr
Fiyat: 6,9 YTL

PC World


Yasal MP3 satın almak çok çekici gelmiyor ama PC World cesur bir şekilde bunu kapak konusu yapmış. DefectiveByDesign.org hareketini konuya eklemiş olmaları güzel bir ayrıntı. Çağrı merkezleri testi iyi düşünülmüş ve iyi uygulanmış bir test.

Velâkin puanlandırmalar yapılırken biraz şiş-kebap dengesi gözetilmiş gibi geldi. Yani, doğru düzgün cevap veremeyen veya sallayan servis, iki veya üç puan almaz, anında sınıfta kalır. Daha fazla Meslek Sırrı istiyoruz.

Dergi, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Not: Jölenizi ısrarla isteyiniz.


Bilgi için
: www.pcworld.com.tr
Fiyatı: 6,5 YTL

Byte


Kapakta dikkat çekici bir tehlike işareti görüyoruz; fakat tehlike o kadar da büyütülecek birşey değil deyip geçebilirsiniz. Konu özetle "İnternette sakata gelmeme, çocukların akıl ve fikir sağlıklarını koruma" olarak özetlenebilir.

Kapaktaki konular genellikle uygulama; fakat en çok dikkat çeken şey, şüphesiz ortalama kotaların kat be kat üzerinde olan iki tane çift katmanlı DVD hediyesi. Bu dergimizde de jöle hediyenizi almayı unutmayın!

Bilgi için: www.byte.com.tr
Fiyat: 6,5 YTL

PCnet


Ortamlardaki en iri üç donanımcıdan iki tanesini bir dergiye toplarsanız (diğerini bu sayfalarda bulabilirsiniz), çıkan içerikten geriye başka konular için yer kalmaz.  Uygulama, teknik makaleler ve grup testler açısından başarılı olan dergi, yanında gelen iki ayrı küçük dergi ile de dikkat çekiyor (Linux.Net ve Oyuncu). Maalesef PC Net’in kağıt kalitesi çok düşük.

Yok ben içeriğe bakarım, donanım hastasıyım diyorsanız, PCnet sizi doyuracaktır.

Bilgi için: www.pcnet.com.tr
Fiyat: 6,25YTL

Mart Ayının En İyisini Seçiyoruz. Ankete katılın!

Oylayın, forumlarımızda konuyu tartışın. Hangi dergi en iyisi,  hangisine para vermeli? Tıklayın.

SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “PC Dergilerinde Mart 2008”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  pcnet ve pc magazine aldım. youtube yasaklanınca kapak konusu patladı pc mag’da. pcnet’in 2 dvd ve 2 dergi hediyesi ilaç gibi geldi. kağıt kalitesi cidden düzelmeli. içerik olarak en iyisi pcnet. hediyeleri de süper. çaktırmadan fiyatı da az biraz artmış ama galiba diğerleriyle aynı seviyeye gelmiş oldu. …

 2. SDN Okuru dedi ki:

  chip bence en iyisi hala, diğerlerini beğenmiyorum fazla, içinde bilgi olsun, onlardan ekstra dvd isteyen yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  chipin verdiği tam sürüm hediyeleri eklemeyi unutmuşsunuz verdiği inglizce eğitim seti ve asp proglamlama setiyle tüm dergilerin kralıdır tabiki chip aldım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  cok yetersiz bunlar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  buraya göre hiç bi dergi ii bir içerik sunmuyorrr 😀

  eskiden chip den vazgeçmezdim ama artık pc magazine alıyorum gene kötülerin iyisi pc magazine

  chip e noldu böle bilmiyom

 6. SDN Okuru dedi ki:

  efsane dergi linuxneti yeniden çıkarmalarından ötürü bu ay uzak ara en iyi pcnet

 7. SDN Okuru dedi ki:

  jöleyi yanlış yere yazmışsınız be abi

 8. SDN Okuru dedi ki:

  iyi bir çalışma

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ben 5-6 aydır hiç birini almıyordum. Bu ay ise PC NET aldım. Beraberinde bir linux ve bir oyun dergisi verdiği için. Ama içerik bana hitap etmiyor(Bilgisayar Mühendisiyim).
  Geçen günlerde CHIP in sitesinde gezerken birde baktım Vogel Burda satmış ve Doğan Burda oluvermiş. Eskiden PCNet ile CHIP in sürekli didiştikleri, PCNet yazarlarının CHIP in çeviriden ibaret olduğunu söyledikleri aklıma geldi. Ve dedimki artık yapamazlar. Aydın amcaları kızar.
  Öte yandan ShiftDelete güzel içerikler sunuyor. CHIP dergisini bilemiycem ama sitesi onunda oldukça iyi.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bence PCMAGAZİNE

" PC Dergilerinde Mart 2008 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PC Dergilerinde Mart 2008 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PC Dergilerinde Mart 2008 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "