PC Dergilerinde Temmuz 2007


08 Temmuz 2007 Pazar 13:00
PC Dergilerinde Temmuz 2007

İnternetin yaygınlaşması ile yazılı basının giderek kan kaybettiği ülkemizde, ayakta kalmaya çalışan bilgisayar dergileri yoğun çaba sarf ediyorlar. Bu ay yaşanan en önemli olaylar arasında Teknoajan.com‘un belirttiğine göre Chip dergisinin bağlı olduğu şirketten 15 kişinin işine son verilmesi ve PC Net‘in de ekip değişikliği yolundaki haberleri bulunuyor. Şimdi bu gelişmeleri bir kenara bırakarak dergi içeriklerinde neler olduğuna bakalım.
 

PC Magazine


Yaz aylarında düşen satış rakamlarını artıran tek dergi olan PC Magazine‘in kapak konusu YouTube. Bu konuyu kapağa taşıyan ilk dergi olan PC Magazine‘de bedava ofis paketi olan OpenOffice konusuna da geniş yer verilmiş.

AMD‘nin en yeni işlemcilerinden Phenom‘un getireceği yeniliklerin anlatıldığı donanım sayfalarında tam 4 test yer alıyor. Tümleşik ekran kartları, Intel‘in Penryn işlemcisi, taşınabilir fotoğraf yazıcıları ve harici sabit disk testi ile bu ay en fazla donanım testi yapan dergi ünvanını yine bırakmıyor.

Dergide tavsiye ettiğimiz bölümlerden biri de Windows Vista’nın Götürdükleri başlıklı yazı. Bu arada içeriği son derece doyurucu olan derginin test tablolarını anlamak için biraz zaman harcamanız gerekiyor.

Dergi ile beraber 1 DVD ve 1 CD ve 1 Sinema dergisi hediye ediliyor.

Bilgi için: PC Magazine
Fiyat: 5,9 YTL

 

PC Net


Geçtiğimiz ay beğenmediğimiz bir kapağa imza atan PC Net, bu ay dergiler arasında en iyi tasarlanmış kapağı yapmayı başarmış. Alışveriş sitelerini kapak konusu yapan dergi, en iyisini en ucuza almanın yollarını anlatmış. Kablosuz ağlar için yaşadığınız sorunları ve çözümlerin bir araya geldiği PC Net‘te, arkadaşlık sitelerine de sayfalar ayrılmış.

Derginin donanım sayfalarında 2 test yer alıyor. bunlardan ilki harici sabit diskler. Diğer test ise Santa Rosa platformuna sahip dizüstü bilgisayarlar bulunuyor.

Dergide dikkatimizi çeken ve gülümseten bir diğer olay da dergide yer alan monitör resimlerinin hemen hemen hepsinin ekranlarında güzel hatunların olmasıydı. Dergiyi satın alanları bir fotoğraf galerisi bekliyor dersek yanılmış olmayız.

Pratik sayfalarında alıştığımız PC Net çeşitliliğini bu ay pek bulamadık. Yazılım inceleme sayfalarının geniş yer bulduğu dergi, 1 DVD ve 1 CD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC Net
Fiyat: 5,9 YTL

 

PC WorldDerginin kapak konusu, yaz aylarını oyun oynayarak geçirmek isteyenlere rehber olacak içeriğe sahip. Yeni oyunlar ve yeni ekran kartlarının anlatıldığı dergide, cep telefonundan PC yönetme, DivX oynatıcı yapımı gibi pratik ve faydalı konular da yer alıyor. Derginin donanım sayfalarında 2 test yer alıyor. Bunlar; 20 ve 22 inçlik LCD monitörler ve videolu müzik çalarlar.

Hacker‘ların dünyalarını merak edenler için ansiklopedik bir araşatırma yapan PC World, yazın yanınızda taşıyabileceğiniz eğlence kaynakları olabilen cihazları da tanıtmış.

Dergi, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC World
Fiyatı: 6,5 YTL

 

ByteMobil cihazlar için kullanabileceğiniz yazılımları kapak konusu yapan Byte, her şeyden önce başarılı kapak tasarımı ile göz dolduruyor. En azından, kapağın yarısını kaplayan DVD sizi etkilememiş. Bu, diğer dergilerde tam bir işkenceye dönüşebiliyor ve kapağı görmek için dergiyle biraz uğraşmanız gerekebiliyor.

Derginin donanım sayfalarında fare (Mouse) testi yer alıyor. nLite ile Windows kurulum CD’sini nasıl oluşturacağınızı anlatan Byte, içerik yönetim sistemlerinin genel özelliklerine ve forum yazılımlarına da sayfalarını açmış.

Kendi Linux dağıtımınızı nasıl yapacağınızı anlatan Byte, bu ay yayınlanan tüm dergiler arasında en fazla pratik konuya yer veren dergi unvanına sahip diyebiliriz.

Dergi, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: Byte
Fiyat: 6,5 YTL

 

ChipCep telefonlarına yazılan özel kodları kapak konusu yapan dergi, sık karşılaşılan donanım sorunlarını da detaylı olarak listelemiş. Donanım sayfalarında ekran kartı testinin yanı sıra kürsel ısınmaya karşı alabileceğiniz önlemleri anlatan Chip, Bios özelliklerine değinerek bilgisayarınızın gizli özelliklerini de keşfetmenize olanak sağlıyor.

Dergi, 1 DVD ve 1 CD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: Chip
Fiyatı: 6,25 YTL

Satın aldığınız derginin yorumlayın

Henüz dergi almayan okurlara rehberlik etmek için satın aldığınız dergiyi yorumlayın. Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz taraflarını forumlarımızda paylaşın.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 yorum - “PC Dergilerinde Temmuz 2007”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu ay PC WORLD dergisi aldım.Naylon paketinden çıkarıp bir göz gezdirmemle bıraktım.Acaba bu derginin elemanları dergiyi beğeniyorlar mı?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  pcnet neydiii ne oldu… aynı konular tekrar tekrar(bazen eski sayılardaki yazıları editleyip tekrar yayınladıklarını düşünüyorum açıkcası)…çok basit şeyler için sayfalarca yazılar…berbat bir tasarım…kötü cd, kötü dvd…tüm bunlar için bir de 5.9 ytl… peh…almaya değmiyor artık…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Eskiden CHIP alırdım ama diğerdergileride kütüphaneden takip edrdim. buay birde PCMag aldım. Ama dergilerin chip gibi bir dergiye yüklenmesini anlayamıyorum. Herhalde bundan sonra iki dergi alacağım

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  eskiden chip okuruydum ama şimdi pc magazine diyorum

  ama yinede 98 yılların pc world ‘unuda aramıyor değilim….

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  SN PCMAG Taraftarı,
  Az satış kaybeen başarılıdır diyorsun yani.
  Sende külahıma anlat o zaman:)

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Byte bu ay incelemeriyle iddialı gözüküyor. Alayım bari.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bencede pisimagazine. derginin içinde ne arasan var. mobil, araba, teknoloji, test ilginç donanımlar tüketici elektr v.s.
  pcmagazine herşeyden bişey içeriyor. kapakları da çok sıradışı. Grafikerleri DaVinci sanki…
  forza pisimagazin

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  pisi magazin diyorum kesinlikle. bu arada yorumlara bakıorum da bence biraz da doğruları söylemek lazım. 4 test diyorlar. az değil ki 4 test de. yeni ekibin katkısı bence çok fazla. en iyisi burda tartışmak yerine iki ekibin de yaptığı dergileri alalım ve başlayalım teker teker sayfaları karşılaştırmaya. pisi magazinin benzeri yok 😉 forever pisi magazin 😀

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  bırakın bu yanlı yayın politikasını artık. Yaz aylarında artış yapmışlar hesapta…hürriyet bile tiraj kaybediyor

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence tiraj rakamları için abc araştırma şirketinin sitesine bakabilirsin. Bunlar gizli saklı rakamlar değil her kullanıcı erişebilir. Yanlız bakarken dikkat etmen gereken bir konu var. diğer dergiler kaç okuyucu kaybetmiş. PC Magazine kaç okuyucu kaybetmiş. Bunlara bir bak aklında bir soru varsa forumda da tartışırız. Haziran sayısı satış rakamı PC Magazine 18000, PCNET ve CHİP 24000 civarı. PC magazine 22 binli rakanlardan buraya geldi ama diğer dergilerin rakamları 49 binlerdeydi.

  PCMAG Taraftarı

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  vay vay vay sdn ekibi yine kendne yontuyor:) tiraj arttıranmış… külahıma anlatın.
  siz pc magazine e tranfser olduktan sonraki satış rakamlarını listeleyinde görelim, durum gerçek mi?

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  chip sadece 1 test yapmış gene. Eskiden çok daha kaliteli bir dergiydi şimdi çok bozdu. Keşke CHIP’den ayrılıp PCMagazine geçen ekip geri dönse. Bakın PCMagazine bu ay yine dört test yapmış. Bu adamlar kafayı yemişler.
  PCnetten bahsetmeye hiç gerek yok. Testler feci sallama.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşların söylediklerine ben de katılıyorum. Ancak bizim de bilmediğimiz bir yönü var galiba bu işin. Acaba dergiler, gündeme geriden ve pek az yenilikle, ayrıca hep aynı dersi vermek gibi bir görev anlayışı ile yayın yapmaktalar. Tabir yerindeyse, hep ilkokul dersi vermek üzere mi kurgulandı? Dergiyi alan bir süre sonra daha ileri bilgileri bulmak istiyor dergisinden..

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  abi dergi olayı ***** internette var zaten herş***** yaparlarsa satar belki:)pahalı bence

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Dergiler artık ilgimi çekmiyor aradığınız her şeyi zaten internet ortamından bulabiliyorsunuz. Vogel’in Chip kadrosu taraf değiştirmiş. Aydın Doğan’ın PCnet ekibi şutlanmış. Ciner’in PCMagazine vogel ekibini transfer etmiş ortalık allak bullak PCWorld ekibini tanımıyorum. Uzun zamandır dergi mergi almıyorum şu Byte sayfa tasarımlarını adam etse pratik ve bilgilendirici konular için satın alabilirim belki. Bana göre dergi dönemi kapanıyor kimbilir belki yanılıyorumdur!

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  pc magazine aldım ve alın derim. zaten yazıda da okur sayısı artan tek dergi demişler. o okurlardan biri de ben oluyorum 🙂 tek isteğim var daha fazla dvd versinler.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  hayret CHIP’e saldırı yok. hayırdır inşallah. hazımsızlar

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  pcnet görsün artık da saçma sapan değişiminden vazgeçsin yeni gelen editör maf etti dergiyi yazıklar olsun ona müdürleri kimse hemen kovsun şu adamı eskisini getirsin bu adam geldi böyle oldu :@

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  PC Net’ e sadece 1 olumsuz cümle yazılmış… Acaba büyük ustanız BB nin PC NET flörtü ile alakalı mıdır?

  Editör: Bazı güvenilmez kaynaklar PC Net’le bir olayım olduğunu yazmış, ardından da haberi uygun şekilde düzenlemişlerdir. Cümle sayacağınıza kahve falı baktırın, daha verimli bir gelecek tahmini yapabilirsiniz. – Berkin Bozdoğan

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  PCnet kalitesini baya bozdu, dvdleri boş şeylerle doldurmak da bir marifet

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  en çok donanım testini hangisi yapıyorsa öncelikle onu tercih ediyorum derginin isminin önemi pek yok benim için bir de daha önce yapılan testleri güncellemeyi unutmayanı alıyorum

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Öncelikle çok hızlısınız bunu belirteyim :@ Bundan sonrada dergi falan almayacağım pcnet beni soğuttu dergi piyasası***** başladı pcnet sayesindede bitti bilgisayar dergisi maceram.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm dergiler artık çok gerilerde kalıyor,internette her istediğinizi güncel olarak buluyoruz,donanımları ise dergilerden önce okuyoruz,hele pc net ‘in eski günlerine dönmesini çok isterim ,bu durumları göremiyorlarmı acaba ,bir de dergi fiyatları devamlı çıkışta ne veriyorlar ne istiyorlar,kızmasınlar ama önce güzel bir özeleştri yapmaları lazım ***** şeyi ben o dergilerden öğrendim onun için daha iyi yerlere gelmelerini isterim.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  pc neti bedne eskiden sürekli alıyodum bende bıraktım 6 aydır fln almıyorum

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Açıkcası Artık Dergıde verilen Programlar Kullanıcının eline geçtiğinde Artık Eski versiyon olarak kalıyor. Kişi bakıyorki aynı Programın Güncel versiyonu zaten kendisinde kurulu… Eskiden İnternetin yavaşlığından dolayı Programları dergiden takip ederdik. Ancak üzülerek söylemem gerekir ki bu işinde sonu gelmeye başladı. birazda SDN’nin katkısı var diye Düşünüyorum 😀 Çünkü Teknoloji haberini Günü Gününe veren Bir Site oldukça Kimse 3 hafta Önce okuduğu haber için dergiye Para vermez. Dergiler bence daha Profesyonel Konulara Ağırlık vermeli Çünkü Format atmayı Öğrenemeyen Kimse Kalmadı.

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  pcnet’i artık bıraktım ya berbat bi dergi oldu eskiden çok güzeldi bu aydan itibaren sadece chip ve byte alcam 🙂

" PC Dergilerinde Temmuz 2007 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PC Dergilerinde Temmuz 2007 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PC Dergilerinde Temmuz 2007 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?