Okunma

Pebble’a Sesli Komut Özelliği Geliyor


16 Ekim 2015 Cuma 19:00
Pebble’a Sesli Komut Özelliği Geliyor

Akıllı saat üreticisi Pebble yeni API’lerini tanıttı. Diksiyon API’leri ismi verdikleri bu çalışma sayesinde Pebble marka akıllı saatlere yüklenen üçüncü parti uygulamalara sesli komut özelliği eklenebilecek. Nuance yazılım firmasının desteği ile geliştirilen yeni API’ler ile uygulama geliştiriciler Pebble için geliştirdikleri yazılımlara sesli kontrol özelliği getirebilecek veya bunu daha da geliştirebilecek. Diksiyon API’leri açık kaynaklı kod arayüzüne sahip olması ileride çok daha kapsamlı bir Pebble akıllı saatin olabileceğini hissettiriyor.

Android geri bildirimleri etkili oldu

Pebble Time kullanıcıları hali hazırda Android işletim sistemine sahip bir akıllı saat kullanıyor. Burada faydalandıkları sesli komut özelliğinden gelen olumlu geri bildirimler ile Pebble diksiyon API’lerini üretme kararı aldı. Ayrıca üçüncü parti yazılımlara da bu konuda tam destek veren yeni teknoloji ile Pebble uygulama geliştiricilerini sesli komut özelliğini kullanmaya itiyor.

15-10/16/pebble-1445013782.jpg

Akıllı saatlerin hayatımızdaki yeri şimdiden önem kazanmaya başladı. Akıllı mobil cihazlarda sesli komut özellikleri artık daha kullanışlı ve daha isabetli bir işleyişe sahip. Bu gelişim sürecine akıllı saatlerin katılması, giyilebilir ve mobil teknolojilerde fiziksel arayüzü ortadan kaldıracak gibi gözüküyor. 

:: Pebble’ın sesli komut özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı saate sahip misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Pebble’a Sesli Komut Özelliği Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ne gelirse gelsin, ekran kasa oranını ayarlayamadıkları sürece ( bence o kasada ekran çok ufak kalıyor) ben ve benim gibi düşünenlerin ilgisini çekmiyor. iWatch yada Huawei watch yanında bu alet çocuk oyuncağı gibi kalıyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gelsin ama tr de anlasin

" Pebble’a Sesli Komut Özelliği Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pebble’a Sesli Komut Özelliği Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pebble’a Sesli Komut Özelliği Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "