Okunma

Penta Teknoloji Basın Toplantısındaydık


22 Aralık 2015 Salı 14:08
Penta Teknoloji Basın Toplantısındaydık

2015 yılını 1,5 milyar liranın üzerinde ciroyla kapatacak olan şirket, 2016 yılında dağıtıcısı olduğu tüm markaların yine bir numaralı dağıtıcısı olmayı planlarken, 2017 yılında ise halka açılarak yeni satın almalarla yola devam etmeyi hedefliyor. Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik ile yaptığımız keyifli röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gerçek ve yerel bir başarı hikayesi

Girişimcilik konusunun ve “Türkiye’den garaj hikayesi çıkar mı?” tartışmalarının henüz gündemde yoğun şekilde yer almadığı 90’ların başında dört üniversite öğrencisi tarafından küçük bir ofiste kurulan Penta, 25 yıllık geçmişinde pek çok ilke ve başarıya imza attı. Bugün dağıtıcılığını üstlendiği 50’den fazla küresel markaya ait 7000 çeşit ürün ve 6000’in üzerinde iş ortağı bulunan şirketin sadece 2015 yılı içerisinde tescil edilen başarılardan bazıları ise şöyle:

15-12/22/sdn_6604.JPG

Bilişim 500 araştırmasında ilk 10’a giren Penta Teknoloji, “Masaüstü Bilgisayar ve OEM Ürünleri” kategorisinde Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu. Kısa süre önce açıklanan “Accenture Dijitalleşme Endeksi” raporu sonuçlarına göre “Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekipmanlarının Toptan Ticareti”  kategorisinde “Türkiye’nin En Dijital Şirketi” seçilen şirket son olarak “Capital 500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında “Karlılığını En Çok Artıran Şirket” ödülünü aldı.

“Teknolojinin nöbetçi eczanesi”

Penta Teknoloji’nin 2013 yılından bu yana Medyasoft, Ekip Elektronik, Beyaz İletişim ve Sayısal Grafik’i satın alarak bünyesine dahil ettiği yeni markalar ile değer katan dağıtıcı olma yolunda hızla ilerlediğini vurgulayan Mürsel Özçelik, Kasım ayında duyurulan “Penta Teknoloji Merkezi” ve “Penta Bulut”un uygulamalarının da şirketin iş faydasını ön plana çıkaran katma değerler zincirine eklenen yeni halkalar olduğunu, benzer uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

15-12/22/sdn_6563.JPG

Hizmete girdiği günden bu yana ihtiyaçlara göre sürekli olarak güncellenen Bayinet’in yeni sürümünün de gelecek günlerde duyurulacağını belirten Özçelik, ek olarak “Kanala sunduğumuz avantajlar son kullanıcıya da avantaj olarak yansıyor. 10’dan 10’a Sevkiyat ile iş ortaklarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına ulaşabildiğimiz her bölgeye kendi sevkiyatımızla ulaşıyoruz. Bu hizmetimiz sayesinde hem iş ortaklarımıza hem de son kullanıcılara sağlamlık ve hız avantajı sunuyoruz. Penta olarak bir anlamda teknolojinin nöbetçi eczanesi olma işlevini üstleniyoruz.” dedi.

:: Penta Teknoloji’den haberdar mıydınız?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Penta Teknoloji Basın Toplantısındaydık”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar distilikten gelip üretici firma olacaklar nerdeyse

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke şu Penta, İndex, Boğaziçi, Armada falan hepsi birleşip adam akıllı bir dünya ürünü çıkarsalar. Bence birleşseler yapacak potansiyel fazlasıyla var adamlarda. Mesela İndex'de aynı onlar gibi garaj türü denenen girişimlerden.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar gerçekten bir numara. Yıllardır sektörün içinde bulunan biri olarak bugüne kadar mağdur edilen ne bir bayi ne bir ara toptancı görüm. Kazandıkları parayı sonuna kadar hakediyorlar…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar firmayı kime çaksakda kurtulsak peşinde, bir kazançları yok. Bilmiyor muyuz? Çubuk kraker daha kazançlı.

" Penta Teknoloji Basın Toplantısındaydık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Penta Teknoloji Basın Toplantısındaydık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Penta Teknoloji Basın Toplantısındaydık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "