Okunma

PES 2018 resmi olarak duyuruldu!


17 Nisan 2017 Çarşamba 19:15
PES 2018 resmi olarak duyuruldu!

FIFA ve PES serileri yıllardır birbirleriyle kıyasıya mücadele veriyor. Fakat geride bıraktığımız son 2 yılda PES, önceki değerini kaybetti. Fakat yeni oyunuyla kaybettiği değeri yeniden kazanmasını ben dahil birçok PES hayranı olarak umut ediyoruz.

PES 2018 çıkış tarihi belli oldu!

Konami, geçtiğimiz saatlerde bir video ile PES 2018‘i resmi olarak duyurdu ve oyunun 14 Eylül 2017 tarihinde piyasaya sürüleceğini de doğruladı.

Ayrıca Konami bununla kalmayıp PC oyuncularına oyunun konsollardaki standartlarıyla geleceğine de söz verdi. Tüm bunların yanı sıra oyuna dair görseller de yayınlandı. Haberimiz boyunca yayınlanan bu görsellere göz atabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre PES 2018, birbirinden güzel yeni mekaniklerle geleceği söylendi. Yani oyunda bulunan neredeyse çoğu mekanik geliştirilerek biz oyunculara sunulacak. Geliştirilen mekanikler arasında topu koruma mekaniği de yer alıyor.

Yani diğer oyunlara göre topu etkili bir şekilde koruyabileceğiz. Topu koruma mekaniğinin yanı sıra top kontrolü, penaltı ve serbest vuruşlar da neredeyse baştan yapıldı diyebiliriz. Kısacası PES 2018 gümbür gümbür geliyor.

 17-05/17/pes-2018-1-sdn.jpg

Yenilenen mekaniklerin yanı sıra, Random Selection Match ve Co-Op isimli oyun modlarını da uzun bir aradan sonra PES 2018‘de görebileceğiz.

17-05/17/pes-2018-2-sdn.jpg

PES 18 çıkış tarihi!

14 Eylül 2017 tarihinde PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan PES 2018 ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

17-05/17/pes-2018-3-sdn.jpg17-05/17/pes-2018-4-sdn.jpg17-05/17/pes-2018-5-sdn.jpg

:: Sizce Konami, PES 2018 ile fark yaratabilecek mi?


“PES 2018 resmi olarak duyuruldu!” üzerine 21 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  PES'de oyuncu fazla değil. FIFA'da teknik direktör modu çok zevkli. İnanılmaz fazla oyuncu var. PES'de ise oyuncu o kadar az ki bir oyuncu emekli olduğu zaman o oyuncunun klonu 16 yaşında yine aynı ad ile karşımıza çıkıyor . Pirlo'yu bir sene sonra nasıl oluyorsa 16 yaşında genç olarak görüyoruz. FIFA gibi oyuncu oluşturmaları lazım . Tamam Pirlo'nun yüzünü yine görelim 16 yaşında ama adı Porli falan olsun ya da benzer olmayan . VE FIFA'daki en doğru şey teknik direktör modunda oyuncu güçlerinin gösterilmemesi . Siz o oyuncuya gerçekteki gibi Scout ekibi gönderiyorsunuz ve oyuncunun aralığını buluyorsunuz. PES'de ise oyuncunun direk gücü veriliyor sen tamam onun gücü 80 deyip alıyorsun. PES'in FIFA'ya hiçbir üstünlüğünü göremiyorum. Derseniz Şampiyonlar Ligi. Ana Lig bana göre berbat. Siz oyuncuya transfer için bonservis parası vermeniz lazım ama direk siz ona "transfer görüşmelerini başlat " diyorsunuz ve bonservis parasını oyuncu verecek kulüp belirliyor. Ne saçma ! Tamam , geri bonservisi azaltayım diyorsunuz yine onlar azını veriyor. Tamamen FIFA'yı örnek almalı lazım. Tamamen aynı olsun o zaman zevkli olur. Zaten oynanış olarak çok gerisinde fauller çok saçma . Bir maçta bir takım faulsüz oynayabilir mi ? Bir takım 80 pas yaparak maç kazanabilir mi ? Bir maçta hiç mi el olmaz ? Yabancıların dediği gibi "Kids play PES ,Real men play FIFA"

 2. SDN Okuru dedi ki:

  FIFA oynarken gerçek futbol hissi alıyorum ancak bir futbol maçı izlediğimde PES'den soğuyorum. Çünkü FIFA'da pozisyon olarak her şey olabiliyor yani bir vuruş örnek olarak savunmaya çarpıyor ve ona rağmen gol oluyor kaleci bakakalıyor vb. Ama PES'de halen oyun gerçekçiliği fazla değil. Bir orta açıldığında o orta hep mi bir adamı bulmak zorunda ! Iska geçme olasılığı %5 . Ve bir adamı bulduğunda o adamın kafa vuruşu kaleyi buluyor. Sonuç olarak gol atmak çok basit. Her vurduğum şut kaleyi bulunca yenmek basitleşiyor ve bu insanı sıkıyor. Çoğu yabancı şöyle diyor : "Kids play PES , Real men play FIFA"

 3. SDN Okuru dedi ki:

  pes çok geride kaldı FIFA 3-4 yıl oyun cikarmasin pes çıkarsın belki ancak fifanin seviyesine gelir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu oyuna para mı verilir allah aşkına fifa varken

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Lisans yoksa oyun sadece bir çöptür. Misal Fifa'daki full lisanslı on numara Chelsea yerine gidip London Blue yazan forması da açık turkuaz renkli bir formayla kim oyun oynamak ister?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Fifa candir gerisi heyecandir

 7. SDN Okuru dedi ki:

  lisan olmayan bi oyuna ne yaparsa yapsın para vermem

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Haberin görseli de metni de Merlin'den çalıntı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  2015'ten beri kıpırdanma var bence Konami'de. Pes için az ve öz geliştirmeler de yapıyorlar. Ancak lisans problemi olduğu sürece hepsi havada kalıyor. Konami ekibi sadece lisans sorununu çözüp piyasaya sürse bile büyük iş yapmış olurdu bence.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bu yılı FIFA açık ara önde götürdü. PES 2018'den umutluyum.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Her sene gümbür gümbür gelecek diye beklenti içine sokuluyor insanlar fakat bir şey olduğu yok. Fifa oyunu kazanalı çok oldu.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Yıl olmuş 2017 hala pes oyunundan medet umuyorsunuz gençler bir bakın allah aşkına son yıllarda pes geldiği duruma 2011 den beri pes her yıl eriyor fifanın yükselişi devam ediyor başarısına başarı katıyor pes elindeki şampiyonlar ligi lisans kaybedecek göreceksiniz

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Gol zenginliğini arttırırlarsa mükemmel olur.. uzaktan gol diye bişey yok yav. var da çok sınırlı 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bi ben mi bıktım artık şu barcelonayı görmekten yeter be kardeşim dünyada futbol barcelonadan ibaret mi

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Fifanın momentumundan bıktık pes güzel olursa alırım

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Lisans almış olsa bari bu defa

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Pes 2017'yi satıp direk 2018'i alacağım kahrolsun fifa

 18. SDN Okuru dedi ki:

  üzerine yıllardır koyamayan bir hasan ali kaldırım iki pes

 19. SDN Okuru dedi ki:

  pes 2017'de dönüşler berbat. 2013'ten sonra yapamadılar.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  pes önce real madridi alsın

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Lisans'ları alsın biz oyuna bişe demiyoruz… Lisans önemli

Yorum yazın

Geri bildirim