Okunma

PewDiePie Çin’de yasaklandı!


20 Ekim 2019 Pazar 15:00
PewDiePie Çin’de yasaklandı!

PewDiePie, YouTube‘da oldukça meşhur bir içerik üretici ve bütün dünyada da tanınıyor. YouTuber, Çin‘de çoklu çevrimiçi hizmetlerde resmen yasaklanmış durumda. YouTuber da bugün kanalında yayınladığı bir videoda bu durumu doğruladı. PewDiePie Çin yasağı hala belli bir sonuca kavuşmuş değil.

PewDiePie Çin yasağı ne kadar sürecek belli değil

YouTuber, Hong Kong‘un demokrasi yanlısı protesto eylemlerine verdiği desteğin ve Çin Halk Cumhuriyeti Başbakanı Xi Jinping ile alay etmesinin bir sonucu olarak Çin’den yasaklandığını iddia ederek “Peki çocuklar, başardık. unun olacağını biliyordum” dedi.

YouTuber, Çin’deki videolarını artık izleyemeyen hayranları için üzgün olduğunun altını çizdi. Çin’deki yasağın ne kadar kapsayıcı olduğu hala belli değil.

Bu yasağın kapsadığı alanlar için, TikTok ve Youku gibi genel popüler sosyal medya platformlarını ya da Baidu gibi arama motorları işaret ediliyor. PewDiePie‘ın Çin‘e girişinin yasaklanabileceği söyleniyor ama hala belli değil.

PewDiePie Çin - 1

YouTuber’ın Çin’de yasaklanma nedeni olarak gösterdiği video, 16 Ekim tarihli “Hong Kong – Joker Ends Fortnite [MEME REVIEW]” videosu. YouTuber bu videoyu, Blizzard’ın HeartStone oyuncusu Blitzchung‘un yasaklanmasına ilişkin olayı konuşurken, Hong Kong yanlısı yayınında gösterdi. Son olarak, YouTuber, Çin devlet başkanı Xi’nin, Winnie the Pooh ile benzerliği konusunda da şaka yaptı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “PewDiePie Çin’de yasaklandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kendisi yapmadı subbreddit yaptı

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne haketmesi adam bir ülkenin konuşma özgürlüğünü eleştirdi diye yasaklandı

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hak etmiş Amk Mevzu etmeyin Ülke Başkanızına Laf etseler sanki siz sinirlenmezsiniz

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Bizim ülke başkanına laf ettiklerinde ben sinirlenmiyorum? Hatta bizimki laf edince sinirleniyorum.

" PewDiePie Çin’de yasaklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PewDiePie Çin’de yasaklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PewDiePie Çin’de yasaklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "