Okunma

PewDiePie sözünü tutup kanalını sildi mi?


09 Aralık 2016 Cuma 17:24
PewDiePie sözünü tutup kanalını sildi mi?

YouTube’un en iyi oyun ve en çok takip edilen kanallarından biri olan PewDiePie, yani kanalın sahibi Felix Kjellberg, hem en son yüklediği videoyla, hem de Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile kanalını sileceğini duyurmuştu. 

Bu durum oyun dünyasına bomba gibi düşse de, birçok yerde tartışmalara sebep olmuştu. Çoğu kişi kanalın silmeyeceğini belirtirken, birçok kişi de sileceğini belirtmişti. Bu durumun ardından kanalın abone sayısı 49 milyon civarındaydı. Böylelikle geçtiğimiz saatlerde de bu gelişmenin ardından abone sayısı 50 milyonu da geçmeyi başarmıştı.

PewDiePie, son olarak ise kanalını saat kaçta sileceğini Twitter üzerinden duyurmuştu. Türkiye Cumhuriyeti saati ile 9 Aralık (bugün) saat 20:00‘da kanalını sileceğini açıklayan PewDiePie için beklenen an nihayet geldi çattı.

Kendi kanalını silmedi fakat yedek kanalını sildi!

PewDiePie kendi kanalını silmedi. Kanal eskisi gibi kaldığı yerden yayınlarına devam edecek. Olay tamamen bir şakadan ibaretmiş. PewDiePie, ikinci ve yedek kanalı olan ancak herkesten gizli tuttuğu aynı isimdeki kanalını silerek sözünde durdu. Bunu da yeni bir video ile gösterdi.

Bu vesile ile birlikte tekrar oyun gündeminin en çok konuşulan ismi oldu ve 50 milyonluk abone oranına ulaştı. Oyuncular tepki olarak abonelikten çıkacak mı, yoksa şakayı beğenip aboneliğe devam edecekler mi, işte orasını zaman gösterecek.

:: PewDiePie’ın bu şakasını nasıl buldunuz? Sizce cidden şaka mıydı, 50 milyon aboneye anında ulaşmak için yaptığı bir viral söz konusu mu?


yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“PewDiePie sözünü tutup kanalını sildi mi?” üzerine 19 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adam yılda milyonlarca dolar kazanıyor. İstediğiniz kadar laf edin. Yine de işini iyi yapıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şakacı PewDiePie

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Takip edenler her kim ve ne olursa olsun maldır.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sırf abone sayısını artırmak için… Şaka olduğunu düşünmüyorum, ama aptalca olduğunu da düşünmüyorum. Çünkü işe yaramış belli ki… Bir "gamer" olarak PewDiePie'ı takip etmiyorum ve bundan mutluluk duyuyorum.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu saatten sonra hala bunu takip eden varsa, buna prim yaptıran varsa ağırrrr MAL dır…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  100 milyona ulaşınca silecekmiş.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İkinci bir kılıçdaroglu kardeş sen Kemal kılıçdaroglunun yigenimisin aynen amcan gibisin

 8. SDN Okuru dedi ki:

  adam tüm dünya ile kafa bulmuş resmen

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Adam sırf 2016 da 15 milyon dolar kazanmış hiç silebileceğine inanan var mı inanan varsa zaten takip edenlerdir yoksa hiç gerçekçi değildi zaten

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yanlış bilgi vermişsiniz 1 milyon abone butonu almak için açtığı jacksepticeye 2 kanalını sildi(butonu aldı)

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Amerikanın kılıçdaroğlusu

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Secilmessek istifa edicem diyjp istifa etmeyen kılıçdaroğlu gibi yapmış

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Buna inanan olmuşmuydu ki?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  "PewDiePie, ikinci ve yedek kanalı olan ancak herkesten gizli tuttuğu aynı isimdeki kanalını silerek sözünde durdu. Bunu da yeni bir video ile gö***** Denmiş. Ama ne herkesten gizli bir kanaldı ne de yedek kanalıydı. Videoyu dikkatlice izleseydiniz jacksepticeye'a troll olarak açtığı jacksepticeye 2 kanalını sildiğini görürdünüz.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Kim yilik 15 milyonu birakip giderki

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ben olsam garanti çıkardım

 17. SDN Okuru dedi ki:

  kapatıyoruz diyip hiç kapatmayan esnaf gibi yapmış güzel trollük. zaten bunu yapacağına inanan var mıydı be, yıllık 15 milyon dolardan kim vazgeçer.

Yorum yazın

Geri bildirim