Okunma

PewDiePie virüsü, tehlike saçıyor!


24 Mart 2019 Pazar 22:00
PewDiePie virüsü, tehlike saçıyor!

PewDiePie, YouTube‘un bir numarası olmak için T-Series isimli kanal ile kıyasıya bir yarış halinde. Bu süreçte PewDiePie‘a desteklerini esirgemeyen hayranlar, abone sayısını artırmak için her şeyi deniyor. Bu sefer kullandıkları yöntem ise, PewDiePie virüsü oldu.

PewDiePie virüsü, kullanıcıların verilerini şifreliyor!

pewdiepie virüsü pewcrypt 2

Bildiğimiz fidye virüslerinden çok farklı olmayan ve PewCrypt ismi verilen bu virüs, kullanıcının bilgisayarına bulaştıktan sonra tüm verileri şifreliyor. Aslında bu fidye virüsü, ShellLocker isimli fidye virüsünün, biraz daha düzenlenmiş halinden farklı değil.

Durumu geriye çevirmenin tek yolu ise, PewDiePie‘ın kanalına abone olmak ve kanalın 100 milyon aboneye ulaşmasını beklemek.

Zararlı yazılımda, kanalın 100 milyon abone ulaşıldığı gün, verilerinizin kurtarılması için gerekli şifreleme anahtarı paylaşılacağını belirtiyor.

İnternet alemini oldukça tehdit eden bu yazılımlar, YouTube‘un kralı olma yarışının ne boyutlara ulaştığının bir göstergesi.

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “PewDiePie virüsü, tehlike saçıyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  Ulan adam servetine servet katacak bunun gibi gerizekalılarda adamın ekmeğine yağ sürme derdinde gerçekten bakıyorumda Youtube çoluk çocuk işi olmuş artık eskiden de böyleydi ama bu kadar değildi. Şimdi ben utanıyorum Youtube’a girmekten düşünceden özgün, karar verme yetisine sahip olmayan, kültürsüz ve seviyesiz insanların topluluğu olmuş. İzleyen izler o ayrı konu ama sevgili Youtube cuğum şu aptal insanları çıkarma artık karşımıza gözünü seveyim.

 2. Anonim dedi ki:

  Ben kızım ama bence pewdiepie aboneliği çok diye ego kasıyor. Bitch lasagna şarkısında küfür ediyor fuck diyor bence dinlemeyin abim8n arkadaşı kız o dinliyor ama.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Virüs T-Series PewDiePie’dan ö ce 100 milyon olduğunda verileri siliyor.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  3 kuruş zekanızla haber yapacağınıza önce kapsamlı bir araştırma yapsaydınız da böyle aptalca bir haber çıkmasaydı keşke ortaya.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abiii ben zaten T-sries e hayran değilim!…. Ne alha da virüs

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben zaten aboneyim bişe olmaz herhalde.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ah

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Pewdiepie ı suçlayarak click almaya çalışan başka bir yazar daha.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  PewDiePie yüzyılın en iyi kanalıdır, net.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  virüs hayranlar tarafından yapılmış anlamak zormu la??

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Takipciler abarttı ve kanalı zaten 100 milyon aboneye gelince kapatır.

 12. Anonim dedi ki:

  adam abone almak için bunları yapıyo

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  PewDiePie

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adamın haberi yok.

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kapattılar he su an

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olayın Pewdiepie ile alakası yok bizim IQ patlaması yasayan türkler ise Kanalı kapatın aq akli başına gelsin malin diyor. Bunu diyenleri acilen dondurulup marsa yollamalıyız

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  takipçiler iyice kafayı yedi

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kanalını kapatsınlar da aklı başına gelsin pisliğin.

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ahhhhhhh

" PewDiePie virüsü, tehlike saçıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PewDiePie virüsü, tehlike saçıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PewDiePie virüsü, tehlike saçıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "