Okunma

PGP, Hizmet Alanını Genişletiyor


08 Nisan 2009 Çarşamba 19:38
PGP, Hizmet Alanını Genişletiyor

Açılımı Pretty Good Privacy (gayet güzel gizlilik, şeklinde kafiyeli biçimde çevirebiliriz) olan ve yıllar önce sunduğu e-posta şifreleme yazılımından sonra artık birçok alanda güvenlik hizmeti veren PGP yeni bir alana da el atıyor. Şimdiki adım, disk şifreleme.

Disk şifreleme alanında sunacağı kurumsal ürün için ortaklar arayan PGP, kullanıcıların basit Windows yönetim bilgisiyle bile özellikle dizüstü bilgisayarlarda kullanılan sabit disklerin kolayca şifrelenebileceğini belirtiyor. Maliyet ise güvenlik yatırımları yanında komik bir rakam: 10 kullanıcı ve üzerinde bilgisayar başına yıllık 199 dolar.

:: Şirketinizde veri hırsızlığına karşı önlem aldınız mı?

Bilgi için: PGP
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PGP, Hizmet Alanını Genişletiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PGP, Hizmet Alanını Genişletiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PGP, Hizmet Alanını Genişletiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "