Okunma

‘Phablet’lerin Pazar Payı Artacak!


29 Ocak 2015 Perşembe 10:00
‘Phablet’lerin Pazar Payı Artacak!

Kimileri tarafından vazgeçilemeyen, kimileri tarafından da kaba bulunan ve tercih edilmeyen 5 inç’ten büyük ekrana sahip phabletler giderek kullanıcı kitlesini genişletiyor. Jupiter araştırma şirketinin kısa vadeli beklentileri, dev ekranlı cihazların pazar payını artırmayı sürdüreceği yönünde.

Her 5 akıllı telefondan 1’i phablet

Tahminlere göre, 2019 yılında phabletlerin akıllı telefon pazarındaki payı yüzde 20‘yi aşacak. Bir başka ifade ile, her 5 akıllı telefondan biri phablet olacak. Jupiter verilerine göre, 4 yıl sonra yıllık tablet satışı 400 milyon adete ulaşacak. 

15-01/29/samsung-galaxy-mega-2-phablet.jpg

Ekran büyüklükleri artacak

Araştırma şirketinin tek tahmini phabletlerin pazar paylarına yönelik değil. Beklentiler, gelecek yıllarda şirketlerin amiral gemisi akıllı telefonlarının da ekranlarının giderek büyüyeceği yönünde.

Phablet sınıfı ölçüleri yenilenebilir

Markalar bu alanda çoktan bir seri yakalamış durumda. Aynı amiral gemisi modelin bir sonraki nesli genellikle bir önceki neslinden büyük ekranlı oluyor. Yıldan yıla süren bu artış phablet sınıfı ölçülerini bir parça daha yukarı taşıyabilir. Bakalım önümüzdeki dönemde phabletler beklenen başarılara imza atmayı başarabilecek mi?

:: Sizce akıllı telefonda ideal ekran büyüklüğü nedir?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “‘Phablet’lerin Pazar Payı Artacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  5 inç ten büyük telefon kullanmam.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır büyümeyecek. Bunlar araştırmalar sonucu ortaya çıkan veriler. Ve hep büyüdüğü için bugüne kadar ileridede büyüecek diyorlar. Bu sadefe araştırmanın sonucu. Olcağını düşünmüyorum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 6 Plus*

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ekran boyutu kadar telefonuj boyutu da onemli iphone 6 plus in ekrani 5.5 ama kasasi note 3 ten, xperia dan buyuk yani ekran boyutu kadar kasanin boyutu da onemli

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Phabletler tabletler için büyük bir tehdit. Ben maalesef işte büyük telefon kullanamadığım için alamıyorum. Taşıması gerçekten çok güç. Ama küçük telefonlarda artık bilgisayar yerine kullandığımız için, uzun süre birşeyler okurken yada birşeyler yazarken çok rahat olmuyor. Tabi büyük telefonları kulağımıza götürürken ilginç bir görüntü meydana geliyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Millet kulağına 5.5 inç götürüyor göruntu igrenc

 7. SDN Okuru dedi ki:

  FİLM İZLEMEYE OYUN OYNAMAYA 5.5 İYİDİR ONDAN BÜYÜK CEBE SIĞMAZ

 8. SDN Okuru dedi ki:

  cebimizde tepsi tasimaya gerek yok 5 inc yeter.

 9. Tommy Vercetti dedi ki:

  Evet yani þimdi zenfone 2 yi gelde alma. 5.5 inç fazla büyük ama donanýmý yüzünden görmezden gelebiliyoruz.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  evet ya 6 inç dsınır olur. önce 5 inç sınır olur dediler sonra 5.5 inç sınır olur dediler şimdi de geldik 6 inç sınır olur demeye. bakalım birkaç yıl sonra ne diyeceğiz?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bence 6 inch sınır olur… daha da büyümez ekranlar… en azından rağbet görenler bu boyutta olur… yoksa samsung çıkarır yine 7,8,9 inch telefonlar… meraklısına etiketiyle… ama bence 6 inch en üst sınır olur…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Iphoneden sonra note 4 aldim iphone verdiğim parayi keske suriyelilere verseydim

 13. SDN Okuru dedi ki:

  bence 5 inç ennn fazlada 5.5 inç 6 inç abartıdan başka birşey değil fazla büyük

" ‘Phablet’lerin Pazar Payı Artacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ‘Phablet’lerin Pazar Payı Artacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ‘Phablet’lerin Pazar Payı Artacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "