Okunma

AMD En Hızlılarını Yeniliyor


07 Kasım 2010 Pazar 17:00
AMD En Hızlılarını Yeniliyor

Bir yandan harıl harıl Fusion modelleri üzerinde çalışan AMD, öte yandan da mevcut modellerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Birkaç ay önce Thuban kod adlı altı çekirdekli modellerini piyasaya süren firma, bu seriye yeni bir model daha eklemeyi planlıyor. (Altı Çekirdekli Phenom Test Merkezinde)

 

AMD, Phenom II serisinin en üst modellerini yeniliyor

 

Yeni En Hızlı

Phenom II X6 serisinin en hızlı modeli olacak olan Phenom II X6 1100T adlı işlemci 3,3 GHz’lik bir frekansta çalışacak.

125 Watt’lık TDP’ye sahip olacak model Turbo Core özelliği ile birlikte 3,7 GHz’e kadar çıkabilecek. İşlemcinin fiyatının 300 $ civarında olması bekleniyor.

AMD bunun dışında Phenom II X6 1065T adlı 2,9 GHz’lik altı çekirdekli bir model ve Phenom II X4 serisinin en hızlısı olacak olan 3,6 GHz’lik Phenom II X4 975 modellerini de piyasaya sürecek. (Phenom II X4 970 Test)

:: Yeni Phenom modelleri ilginizi çekti mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD En Hızlılarını Yeniliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD En Hızlılarını Yeniliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD En Hızlılarını Yeniliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "