Phil Spencer’ın Planı Var


24 Eylül 2015 Perşembe 16:51
Phil Spencer’ın Planı Var

Xbox’a özel oyun serilerinin Windows ile birlikte PC kullanıcılarına sunulmasına az bir zaman kaldı. Microsoft’un ünlü oyun konsoluna sahip olamayan fakat özel serileri de oynamak isteyen kullanıcılar için çok yerinde bir karar. Xbox sahipleri ise bu durumdan biraz şikayetçi gözüküyor. Markanın neden konsola daha fazla vakit ayırmak yerine özel serileri Windows’a çıkarma çabası içerisinde olduğunu sorgulayan Xbox sahiplerine Phil Spencer’dan mesaj var.

Xbox için yeni gelir kapısı

Phil Spencer, Microsoft Xbox’ın başındaki isim. Kendisi rekabet çerçevesi içerisinde çizdiği sportmen adam profili ile tanınıyor. Spencer Xbox kullanıcılarının Windows’a özel çıkacak serilere ayırılan vakit ve enerji konusunda aydınlatmaktan da geri kalmıyor. “Xbox sevilen bir konsol. Taraftar kitleyi, bu ürüne sahip olanlar ve olmayanlar diye ikiyie ayırabiliriz. Xbox sahibi kimseler hali hazırda konsolun tadını çıkarıyor. Bizim çok başarılı bir özel oyunlar serimiz var. Burada insanlar bahsettiğim yapımları Windows üzerinden de oynamak arzusunu taşıyorlar. Bu durumda biz de talepleri gözardı edemedik. Windows Xbox Live üzerinden sattığımız her oyun yine Xbox’ın kasasına girecek ve bu durum daha fazla geliştirme ve inovatif yenilik anlamına geliyor. Departmanımız hala konsol üzerine eğilmiş durumda. Bu sebeple Xbox kullanıcıları ürünümüzü gözardı ettiğimizi zannetmesinler. Ayrıca bu çalışma, Windows kullanıcıları içinde tipik bir Xbox tanıtımı diyebiliriz.”sözleriyle tartışmalara açıklık getiren Spencer, aslında bu durumda her iki tarafı da kazanmayı hedefliyor.

Phil Spencer, Windows’a çıkaracakları oyunları yeni bir fırsat ve gelir kapısı olarak görüyor diyebiliriz. Bu gelir ile de Xbox’a daha fazla yatırım, daha iyi performans ve daha fazla yenilik vaadi kulağa hoş geliyor.

::Xbox’ın özel oyun serilerinin Windows’a çıkması hakkındaki düşünceleriniz neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Phil Spencer’ın Planı Var”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yeni Xbox çıkarsınlar. 4K oyununu 60fps de oynatsın. Kinecti kullanılabilir hale getirsinler. Isınmayan ve ram problemi yaratmayan.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Sony playstation olayı bitirdi konsolda başka bir rakibi yok bence 3ve4 sahibi olarak söylemiyorum wii ve xbox unda vardı hiç ısınamadım cihazlara ve sattım 3 ve 4 hala büyük bir zevkle kullanıyorum.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Millete sattılar xbox ı şimdi yaptıklarına bak peki multiplayer işi ne olacak ben onu merak ettim. Xbox ta üyelik lazım pc de değil ve üyelik ücretli.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Xbox'sa özel oyunlar gelirse Xbox almaya gerek kalmaz. Bunuda düşündümü. God of War ve Killzone serisi için PlayStation alınırken Gear of War için Xbox alaçağıma PCye yüklerim.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Xbox pişmanlıklıktır ps4 bin basar

" Phil Spencer’ın Planı Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Phil Spencer’ın Planı Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Phil Spencer’ın Planı Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC