Okunma

Philips, Geleceğin Tasarımlarını Tanıttı


27 Kasım 2013 Çarşamba 15:40
Philips, Geleceğin Tasarımlarını Tanıttı

Bu sene televizyonda tasarıma yoğunlaşan Philips markalı TV’lerin üreticisi TP Vision, gençlerin geleceğin televizyonunu tasarlaması için başlattığı “Geleceğin Televizyonu Tasarım Yarışması“nda dereceye giren tüm tasarımları düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

Toplantıda ayrıca katılımcılar Ambilight özelliğini bir adım daha öteye taşıyan ambilight+Hue Lamp teknolojisini de deneyimleme şansı buldu.

“Bu sihitli kutuya uçuyormuş hissi vermek istedim”

Etkinlikte yarışmada ilk üçe giren tasarımların sahibi gençler de tasarım hikayelerini basınla paylaştı. Yarışmada birincilik ipini “Box” adlı tasarımıyla göğüsleyen Yalçın Çelikdemir, tasarım sürecinin hikayesini şu sözlerle dile getirdi: “Tasarımım olan televizyon, uzaktan kumandayla veya televizyon paneli üzerine sihirli bir dokunuşla, mekan içerisinde ekranı kaybederek gizemli hale geliyor.

Bu televizyon farklı renk seçenekleri ve geometrik formu ile mekanlara estetik katacak. Duvara bir askı aparatıyla asıldığı gibi kolay taşınabilirliği sayesinde dış mekanlarda portatif şeffaf ayaklarla sabitleyip bu sihirli kutuya uçuyormuş hissi de verilebilir.Gelişen teknolojiyle birlikte bu kutunun küçülmesi hatta giderek bir çizgi haline dönüşmesini düşünmek genç bir tasarımcı olarak bana büyük heyecan veriyor.

Yarışmada ikinciliği “Extend“ adlı projesiyle kazanan Mehmet Oğuz ve üçüncülüğü “Hologram“ adlı projesiyle elde eden İdil Kantarcı da tasarım hikayelerini aktardılar. Etkinlikte ayrıca yarışmanın jüri üyeleri de oylama süreci ve tasarımlar hakkında görüşlerini açıkladılar.

Ambilight+Hue Lamp uygulaması İstanbul Design Week’te büyük ilgi görüyor

Etkinlikte Philips Smart TV’lerde bulunan Ambilight özelliğini tüm odaya yayan ambilight+Hue Lamp uygulaması da deneyimlendi.

Philips TV’lerin Ambilight özelliği, Ambilight+Hue uygulaması ile artık sadece televizyonun çevresinde değil, tüm odada adeta bir görsel şov yaratıyor. Uygulama, Ambilight’ın akıllı ışık efektlerini Philips Hue LED ampulleri sayesinde tüm odaya taşıyor.

Ambilight deneyimi artık televizyonun olduğu ortamın veya odanın tümüne yayılıyor. Android ve iOS akıllı cihazlar için geliştirilen ambilight+hue Lamp uygulamasıyla, Ambilight’ın akıllı ışık efektleri Philips Hue LED ampulleri ile destekleniyor.

ambilight+Hue Lamp uygulaması İstanbul Design Week boyunca Philips TV’nin Tasarım Alanı’nda deneyimlemeye açık olacak.

:: Akıllı TV’de tercih ettiğiniz markalar hangileri?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Philips, Geleceğin Tasarımlarını Tanıttı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Geleceği tasarlamaktan bugünü kaçırıyor bunlar
  Bugün yapamadık yarın olacak diyorlar, yarın oluyor bir sonraki güne bakıyorlar. Ağzınızı kırayım sizin.
  Gelecek fetişizmi var her yerde

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kazanan kişinin tasarımı 🙂 Eklerseniz bence konuya renk katacaktır :

  *****

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hani nerde tasarımlar sadece yazı var o kadar pehh

 4. pcwolf dedi ki:

  Daha yeni ambilight 2 kullanmaya başladık, hue de güzelmiş bayağı.

" Philips, Geleceğin Tasarımlarını Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Philips, Geleceğin Tasarımlarını Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Philips, Geleceğin Tasarımlarını Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "