Okunma

Philips Klasik Ampül Artık Yok


01 Aralık 2010 Çarşamba 12:30
Philips Klasik Ampül Artık Yok

Bir süre önce 130 yıldır kullanılan şefaf ve enerji tüketimi fazla olan ampüllerin satışı Avrupa Birliği‘nin aldığı karar doğrultusunda üye ülkelerde yasaklandı.

Ne Kadar Tasarruf Sağlıyor?

Bu karar üzerine Philips, aynı sınıftaki ampüllerini Türkiye’de bundan sonra satmayacağını açıkladı. Firma yetkilileri ülkemizde bulunan 80 milyon adet şefaf ampülün, enerji verimli modellerle değiştirildiği zaman yılda 1.6 milyar liralık tasarruf sağlanacağını belirtti.

Yüzde 50‘ye kdar enerji tasarrufu sağlayan bu modellerin hane başına 20 lira ile 240 lira arasında değişen fatura eksilmesi yaşanacağını da iddia etti.

:: Evinizde ne tarz ampül kullanıyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Philips Klasik Ampül Artık Yok”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    PHİLİPS in her tarafı teknoloji olsa ne yazar.O eski en iyi imajı hala var mı ki?

" Philips Klasik Ampül Artık Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Philips Klasik Ampül Artık Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Philips Klasik Ampül Artık Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "