Okunma

Philips Yeşil Ev’e Davet Ediyor


17 Eylül 2009 Perşembe 09:37
Philips Yeşil Ev’e Davet Ediyor

Philips, enerji verimliği bilincini yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirdiği “Hedef: Küresel Aydınlanma” projesinin yeni etabı olan “Yeşil Ev” projesini bu kez de İstanbul’da tanıtacak. Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE)’nün katkıları ve İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi’nin desteği ile kurulan Yeşil Ev’i ziyaret edenler hem Philips yeşil ürünlerini yakından tanıyacak hem de bu ürünler sayesinde nasıl tasarruf edecekleri hakkında bilgi alacaklar.

 

Beşiktaş Belediyesi’nin desteği ile Ortaköy Meydanı’na kurulacak olan Yeşil Ev, 23 – 27 Eylül tarihleri arasında İstanbullular ile buluşacak.

 

Philips Yeşil Ev‘i ziyaret edenler ayrıca Philips’ten çok özel hediyeler de kazanacak. Ortaköy Meydanı’nda kurulacak olan Yeşil Ev’e gelen her yüzüncü kişi Tasarruflu Ev Aydınlatma Seti‘ne sahip olacak. Herkesi Yeşil Elçi olmaya davet eden Philips Yeşil Ev ile ilgili tüm aşamalar www.kureselaydinlanma.com web sitesinden takip edilebilecek.

 

Ortaköy Meydanı’nda 10:00 – 24:00 saatleri arasında gezilebilecek olan Philips Yeşil Ev’in bir sonraki durağı ise 2 – 4 Ekim tarihlerinde Caddebostan Sahil Yolu olacak.

 

Enerji verimliliği konusunda bilinç yaratarak, bireyleri küresel ısınmayı önlemek adına harekete geçmeyi teşvik etmeyi amaçlayan Hedef Küresel Aydınlanma projesinin ilk etabında İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü ile işbirliği yapılmıştı. Proje kapsamında bireysel olarak küresel ısınmaya karşı evlerde alınabilecek en kolay, uygulanabilir ve etkili önlemlerin listesi oluşturuldu.

 

Philips Yeşil Ev’e gelecek olanlar bir yandan evin içerisinde yer alan yeşil ürünlerin ne kadar tasarruf sağladıkları hakkında bilgi alırken bir yandan da kendi evlerinde de nasıl tasarruf yapabileceklerini öğrenecekler.

 

Katılımcılar, www.kureselaydinlanma.com adresinde bulunan ve Philips yetkili bayileri ile zincir mağazalardan da tedarik edilebildikleri formu doldurarak küresel ısınmayla mücadele için evlerinde aldıkları önlemleri paylaştı. Projenin 2008’de devam ettirilen ikinci etabında ise Türkiye Bilim Merkezi Vakfı’yla işbirliği içinde ilköğretim öğrencileri arasında küresel ısınmayla ilgili bir afiş yarışması gerçekleştirildi. Birinci ve ikinci etabın sonunda 440.000 kişi projenin websitesini ziyaret etti, ayrıca 600.000 çocuğa ulaşılarak küresel ısınma ve enerji verimliliği konularında bu çocuklar bilgilendirilmiş oldu.

:: Küresel ısınmayla mücadele için katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Philips Yeşil Ev’e Davet Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Philips Yeşil Ev’e Davet Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Philips Yeşil Ev’e Davet Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "