Okunma

Philips’in Amblemi Değişti


13 Kasım 2013 Çarşamba 13:48
Philips’in Amblemi Değişti

2013 yılı, global ölçekli çok sayıda şirketin kurumsal logolarında değişikliğe gittikleri, marka bilinirliğine yönelik stratejiler açısından yeniliklerle dolu adımlar attıkları bir yıl oldu. Bu dalgaya katılan şirketlerden biri de Philips. Hollandalı teknoloji devi, ambleminde köklü değişikliğe gitti.

1891 yılında kurulan Philips, 13 Kasım 2013 tarihi itibariyle tüm dünyada “yenilik ve siz” söylemini ve yeni amblemini kullanacak.

Yeni marka söylemi ile birlikte Philips, aynı zamanda yeni ambleminin de tanıtımını yaptı. Böylece, Philips’in ilk kez 1934 yılında kullandığı amblem değişmiş oldu. Bugün ikon haline gelen eski amblem hala Philips’in yenilik ve güven sembolü olmaya devam edecek.

Yeniden dizayn edilen amblem ise 21. yüzyıla uygun bir çizim ile dijital medya ve mobil kanallara yönelik daha modern bir tasarım ile hayata geçirildi.

 

:: Philips’in amblemi sizce değişmeli miydi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

6 yorum - “Philips’in Amblemi Değişti”

 1. masterbaba dedi ki:

  Logoya filanda gerek ***** />
  Yurdum İnsanı bilir zaten Pilibis’i. ***** />

 2. Ay Parçası dedi ki:

  Logoya filanda gerek ***** />
  Yurdum İnsanı bilir zaten Pilibis’i.

 3. mustang dedi ki:

  ‘Pilibis’ yapsınlar adını.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  philips yapsa nolcek yani Arzumgibi kucul izalik yazarlar oldu bitti masallah 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  halk dilinde “PİLİPİS” tir 🙂

 6. Karargaht dedi ki:

" Philips’in Amblemi Değişti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Philips’in Amblemi Değişti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Philips’in Amblemi Değişti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "