Okunma

Photoshop Fizik Çalışıyor


23 Mayıs 2008 Cuma 21:00
Photoshop Fizik Çalışıyor
Bilgisayarınızın belleği rahat bir nefes alabilir; Adobe Photoshop‘un CS4 sürümü ile birlikte grafik donanımı yükün önemli kısmını sırtlayacak. Creative Suite 3 sürümünde sadece bazı filtrelemeler için kullanılan GPU desteği, yeni gelecek olan sürümde yazılımın birçok yerinde ferahlık sağlayacak. 3 boyutlu görselleri değişiklikleri eşzamanlı uygulayacak şekilde boyamak gibi yeni düzenleme teknikleri de bu sayede kullanılabilecek.

Çok Daha Hızlı İşlemler

Adobe, özellikle yakın zamanda gelecek olan özel fizik hesaplamalı ekran kartlarının büyük yardımı olacağını belirtirken, bu sayede ana işlemcinin üzerinden yükü büyük ölçüde alarak, devasa görsel ve gelişmiş efektler için render süresini büyük oranda azaltmanın mümkün olacağını söylüyor. 442 megapiksellik görsellerin bile üst seviye bir çalışma bilgisayarı gerektirmeden hızla işlenmesi bekleniyor. Adobe Photoshop CS4 sürümünün çıkış tarihi 1 Ekim olarak belirlenmiş durumda.

Bilgi İçin: Adobe
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Photoshop Fizik Çalışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Photoshop Fizik Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Photoshop Fizik Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "