Okunma

Web Tasarım Örnekleri – Buton Yapımı


19 Aralık 2010 Pazar 20:15
Web Tasarım Örnekleri – Buton Yapımı

Web tasarımı günümüzde çok sayıda insanın ilgilendiği bir sektör haline geldi. Yığınla farklı format arasından hangisinin size en uygun olduğunu kestirmek zor. Fakat öyle ya da böyle, hepsinin çeşitli tasarımlara ihtiyacı var. Bu yazımızda Photoshop’ta bir web sitesinin en temel ögelerinden birinin tasarımını anlatacağız.

 

 

Buton Tasarımı

1. Rectangle Tool ile istediğimiz boyutlarda bir dikdörtgen çiziyoruz. (Siz isterseniz daire ya da kare biçimlerini kullanabilirsiniz. Kullanacağınız renk de tamamen size bağlı) Sonrasında oluşturduğumuz objemizin bulunduğu layer’a sağ tıklayarak Blending Options‘a geliyoruz.

 

Satin

2. Satin seçeneğini seçerek benzer değerler veriyoruz. Böylelikle butonumuz derinlikli bir görüntü kazanmış olacak.

 

Stroke

3. Stroke seçeneğini seçip resimdeki değerleri giriyoruz. Bu işlem butonumuzun etrafına çerçeve tarzı bir görünüm kazandıracak. Renk olarak butonunuzla aynı rengi seçmeniz tavsiye.

 

Genel Görünüm

4. Resimdekine benzer bir görüntü oluşmuş olmalı.

 

Yazı

5. Şimdi de yazımızı yazacağız. İstediğiniz fontu, rengi ve punto değerlerini kullanabilirsiniz.

 

 

Yazdıktan sonra yazımızın olduğu layer’ı seçip tekrar Blending Options’a dönüyoruz. Stroke sekmesine gelip önceden verdiğimiz değerlerin aynısını veriyoruz.

Yazıya Stroke

6. Resimdekine benzer bir görüntü oluşmuş olmalı.

 

Arkaplan Silme

7. Background layer’ı siliyoruz.

 

Bitiş ve Kaydetme

8. Dosyamızı PNG formatında kaydediyoruz. Çıkan kutucukta Interlaced seçeneğinin seçilmiş olmasına dikkat ediyoruz.

 

 

Butonumuz hazır hale geliyor. Unutmayın ki, Blending Options’daki diğer seçenekleri kullanarak butonunuza farklı boyutlar katabilirsiniz.

:: Web Tasarımıyla ne kadar ilgisiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Web Tasarım Örnekleri – Buton Yapımı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    SAĞOLUN HER GEÇEN GÃœN DAHA İYİ Ã–ĞRENİYORUM BU PROGRAMI , GERÇEKTEN GÃœZEL

" Web Tasarım Örnekleri – Buton Yapımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Web Tasarım Örnekleri – Buton Yapımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Tasarım Örnekleri – Buton Yapımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "