Okunma

Pil Dostu Tarayıcı Hangisi?


14 Ağustos 2014 Perşembe 06:00
Pil Dostu Tarayıcı Hangisi?

Dizüstü bilgisayarların pil ömrünü etkileyen faktörlerden biri de üzerinde kullanılan yazılımlar. Aynı amaca hizmet eden yazılımlar arasında bile önemli enerji tüketim farklılıkları söz konusu. Bu alandaki çalışmalarına bir yenisini ekleyen Anandtech sitesi, birçok güncel tarayıcıyı yeni bir dizüstü PC üzerinde test etmiş durumda.

Test platformu ve tarayıcılar

Çalışmada Dell XPS 15 dizüstü bilgisayar kullanılıyor ve Chrome 36, Chrome 37 Beta, Internet Explorer 11 Masaüstü, Internet Explorer 11 Modern Arayüz ve Firefox 31 tarayıcılar test ediliyor. Pil ömrü yüzde 7’ye düşene kadar devam eden tarama testinde tüm tarayıcıların sağladıkları kullanım süresi listeleniyor.

14-08/14/browser-news.jpg

Chrome zirvede

Sonuçlara göre, Chrome 36, 452 dakika ile ilk sırada yer alıyor. Tarayıcıyı 412 dakika ile IE11 modern sürümü takip ediyor. Üçüncü sırada ise 403 dakika ile IE11 masaüstü sürümü yer alıyor. Firefox 31 ve Chrome 37 Beta ise 350 dakika civarında kalarak son sıraları paylaşıyor.

:: Dizüstünde hangi tarayıcıyı tercih ediyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Pil Dostu Tarayıcı Hangisi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İe candır aga eklentileride olsa super olur

 2. SDN Okuru dedi ki:

  opera ve safarisiz bir test. özelliklede mobilde safri göz ardı edilemez.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  opera 12.xx dover…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Opera nerede?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Daha geçen gün chrome batarya düşmanı diyordu dünya.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hikaye..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Merakla konuya girdim. Haber görselinde Safari logosu kullanıp haber içeriğinde göremeyince şaşırdım.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  internet explorer listeye girmesede olurmuş…

" Pil Dostu Tarayıcı Hangisi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pil Dostu Tarayıcı Hangisi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pil Dostu Tarayıcı Hangisi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "