Okunma

Pil Patlarsa Ev Yanar mı?


15 Mayıs 2008 Salı 21:00
Pil Patlarsa Ev Yanar mı?
Japonya’nın Osaka şehrinde görülen davada, bir çift, Sony üretimi pil taşıyan Apple marka bir dizüstü bilgisayarın, piliyle ilgili bir sorundan dolayı çıkan yangında evin bir kısmının hasar gördüğü gerekçesiyle tazminat almaya hak kazandı. Ayrıca koca da bilgisayara müdahale ederken parmaklarını hafif şekilde yakmış. Mahkemeye başvuran çift Apple’dan 1,3 milyon Yen tazminat aldı. Tabii 1,3 milyon Yen dediğimiz tutar yaklaşık 15.000 YTL ediyor. Meblağ küçük olunca Apple Japonya, görünene göre fazla uğraşmamış.

İçin İçinde Sony Olunca

Bildiğiniz üzere, Sony üretimi lityum iyon dizüstü bilgisayar pilleri (yüz binlercesi) zamanında dizüstü bilgisayar üreticileri tarafından piyasadan toplanmış, yangın riski sebebiyle değiştirilmişti. Bu sıralarda bazı ürünler de değişime karşı çıkıp çeşitli toplantı veya iş ortamlarında kendilerini koyvermişlerdi. Acaba Sony üretimi lityum iyon piller konusunda bu günlerde başka gelişmeler yaşanacak mı?

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Pil Patlarsa Ev Yanar mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    adı sony dir
    ne yapsa yeridir ..:D…

Geri bildirim