Okunma

Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı ne kadar?


15 Eylül 2017 Cuma 07:30
Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı ne kadar?

Güçlü rakipleri karşısında oldukça geride kalan bir sosyal ağ olan Pinterest, güncel aylık aktif kullanıcı sayısıaçıkladı. Pinterest, yaklaşık bir yıl önce 150 milyon olan bu sayıyı 200 milyon seviyesine çıkarmış olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Pinterest sonunda 200 milyon dedi!

Kendisini sosyal ağdan ziyade gerçek hayattan fikirler alınan bir platform olarak niteleyen Pinterest, Nisan ayında 175 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştıklarını duyurmuştu. Şirket, 2015 yılının başlarında bazı iddialı hedefler belirlemiş olsa da bu hedeflerini yeniden ayarlamak zorunda kaldı. Ek olarak şirketin yakın zamanda 12.3 milyar dolar değerlemeye ulaştığını da not olarak düşelim.

17-09/15/pinterest-aylik-aktif-kullanici-sayisi-200-milyon-sdn-02.png

Pinterest’in son dönemdeki büyümesinde ABD dışından gerçekleştirilen yeni kayıtların etkili olduğu görülüyor. Yeni kayıtların yüzde 75’i uluslararası kullanıcılardan gelmiş. Kullanıcıların yarısından fazlası da ABD dışı ülkelerden olduğu belirtiliyor. Şirketin beğenilen Lens uygulaması da yıldan yıla yüzde 50 oranında büyüme göstermiş. Erkek kullanıcılarda da yıldan yıla yüzde 50’lik büyüme gerçekleşmiş durumda.

Bakalım Pinterest, ileriki dönemde kendisini çok daha popüler hale getirecek yeniliklerle kullanıcı tabanını genişletebilecek mi?

:: Pinterest hiç kullandınız mı ya kullanıyor musunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı ne kadar?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    O ne?

" Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı ne kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı ne kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı ne kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "