Okunma

Pirate Bay’in Akıbeti Belli Oldu!


26 Kasım 2010 Cuma 17:00
Pirate Bay’in Akıbeti Belli Oldu!

Pirate Bay’in eski sahipleri olan Peter Sunde, Fredrik Neij, Carl Lundström ve Gottfrid Svartholm, telif hakkı yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle, 4’er yıl hapis ve 3.6 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı. Dörtlünün avukatları, soluğu “cezaları iptal ettirmek amacıyla” mahkemede aldı.

 

Mahkemin sonucunda Fredrik Neij’in cezası 10, Peter Sunde’nin cezası 8, Carl Lundström’un cezası 4 aya düşürüldü. Gottfrid Svartholm ise sağlık sorunları nedeniyle mahkemelere katılamadı ve hakkındaki karar, önümüzdeki haftalara ertelendi. Mahkemede ortaya tuhaf bir sonuç da çıktı: Hapis cezaları düşerken, para cezası neredeyse ikiye katlanıp 6.8 milyon dolara fırladı.

:: Mahkeme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pirate Bay’in Akıbeti Belli Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pirate Bay’in Akıbeti Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pirate Bay’in Akıbeti Belli Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "