Okunma

Pirelli ve Avea’dan Tasarruflu İşbirliği


03 Ekim 2013 Perşembe 12:54
Pirelli ve Avea’dan Tasarruflu İşbirliği

Pirelli, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Avea’nın çözüm ortaklığıyla ağır vasıta lastikleri için geliştirdiği Yenilikçi Sürüş Teknolojisi CyberFleet’i  bu ay  pazara sunuyor.

Dünya lansmanı geçtiğimiz aylarda yapılan ve  patenti Pirelli’ye ait CyberFleet teknolojisinin Türkiye tanıtımının yapıldığı  basın toplantısı, Pirelli Başkan Yardımcısı Alberto Pirelli, Pirelli CEO’su Mete Ekin, Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, Pirelli Grubu Ağır Vasıta Lastikleri Pazarlama Direktörü Alberto Vigano  ve  Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Aşkın Bedük‘ün katılımıyla gerçekleştirildi.

CyberFleet yol güvenliğini artırıyor

Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan CyberFleet teknolojisi, yakıt tasarrufunun yanı sıra, lastiklerde oluşabilecek problemleri de minimuma indirerek; dayanıklılık süresini uzatıyor ve kazaların azalmasını sağlıyor. 

Bir filonun araç başına yılda 1.000 Euro yakıt tasarrufu elde edebileceği yeni teknolojiyle 2014 sonunda 1.000 araca ulaşması hedeflenen projede;  bu sayede 1 milyon Euro yakıt tasarrufu, 2 bin ton daha az karbon salınımı (CO²) salınımı ile çevreye katkı, yol ve yük güvenliği sağlanacak.

Lastiklerin tüm dünyada trafik kazalarının sebeplerinde ikinci sırada yer aldığı ve Türkiye’de araçlarda mekanik kusurdan meydana gelen kazaların yüzde 60’ının lastiklerden meydana gelmesiyse, lastikler hakkındaki hava basıncı ve ısı bilgilerinin sürücülere aktarılmasının güvenlik açısından taşıdığı önemi ortaya koyuyor. 

iPad uygulaması da var

CyberFleet teknolojisi SoftTech tarafından geliştirilen mobil uygulama sayesinde, Ipad’lerden de takip edilebilecek. Proje dahilinde verimli mobilite için ek bir araç olarak geliştirilen uygulamayla filo yöneticileri her yerden bilgiye ulaşabilirken; araç sürücüsü de araç mahallinden gerçek zamanlı araç takibi yapabilecek.

:: Bu işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pirelli ve Avea’dan Tasarruflu İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pirelli ve Avea’dan Tasarruflu İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pirelli ve Avea’dan Tasarruflu İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "