Okunma

Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik


13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:12
Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik

Play Store uygulamaları için yeni özellik geldi. Android uygulama marketi Google Play Store, artık kullanıcılarını kullanılmayan uygulamalar ile ilgili bilgilendirecek. Bu sayede telefonunuzdaki gereksiz uygulamalardan daha erken zamanda haberdar olabileceksiniz. Yeni özellikle Play Store uygulamaları gereksiz kalabalık yaratmayacak.

Play Store uygulamaları hatırlatacak

Birçok kullanıcı kullanılmayan uygulamarı silmeyi unutuyor. Anlaşılan Google da bu durumdan rahatsız ve kullanıcılarına bu uygulamaları sildirtmek istiyor. Bu konuda da o kullanıcılara bildirim yollamak gibi bir çözüm yoluna gidiyor.

Gelen bu bildirime tıkladığınız takdirde cihazınız sizi uygulama ekranına yönlendiriyor. Bu ekrandan uygulamayı oldukça kolay bir şekilde silebiliyorsunuz.

Bu çözüm ile birlikte Play Store’un hafıza uyarısına da daha az rastlanabilir. Çünkü özellikle hafıza kapasitesi kısıtlı olan cihazlarda bu uyarı çok fazla alınıyor. Ve kullanıcı yeterli alanı boşaltmak için bazı uygulamarı silmek zorunda kalıyor. Bu durumun daha az yaşanması bu özellik ile mümkün olabilir.

Şimdilik bu bildirimler özelliği herkese ulaşmış değil. Ne zaman ulaşacağı da bilinmiyor. Fakat bu özelliğin yakın zamanda herkese ulaşması beklentiler arasında yer alıyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik”

  1. Anonim dedi ki:

    Telefonun içinden Chrome çıkıyor, Facebook çıkıyor, Netflix çıkıyor. Yahu ben bunları kaldırmak istiyorum arkadaşım, kullanmıyorum hiçbirisini. Eğer kullanılmayan uygulamalar konusunda bilgilendirmeye başlayacaksa Chrome ile başlasın bir zahmet.

  2. Anonim dedi ki:

    Telefonla gelen stok programlar var önce onları kaldırmaya izin versinler. Örneğin facebook kullanmıyorum ama telefonumda yüklü ve tamamen kaldıramıyorum

" Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "