Okunma

PlayStation 3 Doğum Gününü Kutladı


18 Kasım 2011 Cuma 14:52
PlayStation 3 Doğum Gününü Kutladı

2003‘den beri yoğun bir şekilde gündemi meşgul eden yeni nesil konsollar, hayatımızdaki yerlerini arttırırken bir yandan da doğum günlerini kutluyorlar. Geçen gün yaptığımız haberde ilk Xbox‘un 10. yılına ulaştığını sizlere belirtmiştik. Şimdiki haberimiz ise yeni nesil konsollardan olan ve halen gücünü gösteren PlayStation 3‘ün 5. yaşıyla ilgili.

Tanıtıldığı dönemde rakipleri Wii ve Xbox 360 ile büyük çekişmeye giren, ancak güçlü donanıma sahip olmasına rağmen rakiplerinden geç çıktığı için yarışta biraz geride kalan, üstelik yüksek fiyatı sebebiyle de ilk başlarda eleştirilen PlayStation 3, 5 yaşına girdi.

Bundan tam 5 sene önce 17 Kasım‘da Amerika’da piyasaya çıkan PlayStation 3, bugün de halen en güçlü konsol konumunda. Satışlarda rakiplerinin biraz gerisinde kalsa da özellikle Blu-Ray teknolojisiyle dikkat çekiyor.

:: Sizce PlayStation 3 kaç sene daha idare eder?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PlayStation 3 Doğum Gününü Kutladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hmm…

" PlayStation 3 Doğum Gününü Kutladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation 3 Doğum Gününü Kutladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation 3 Doğum Gününü Kutladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "