Okunma

PlayStation 3’e 4K Çözünürlük Geliyor


04 Ekim 2011 Salı 15:00
PlayStation 3’e 4K Çözünürlük Geliyor

1080p olarak görüntü işleyebilen PlayStation 3 konsolunuzda hala çok nadir olarak bu çözünürlüğe destek veren oyunlar görebiliyor olduğunuz bir gerçek. Fakat Sony, piyasada satışta olan ve fiyatı da oldukça tuzlu olarak belirlenen, 4096×2160 çözünürlükte görüntüleri işleyebilen projektörlere destek vereceğini açıkladı.

Tabii bu projektörlerin çok pahalı olması bir yana, oyunların bile 1920×1080 çözünürlüğe zor erişiyor olduğunu önemle belirtmemiz gerekiyor. Zaten bahsettiğimiz 4096×2160 çözünürlükte oyun oynamayı düşünüyorsanız, bu hayaliniz suya düşecek demektir. Zira bu çözünürlüğe yalnızca sabit görüntülerde, yani fotoğraf karelerinde destek verilecek.

Sony, bu çözünürlük desteğini, 2012 yılının başında yapacağı yeni güncelleme ile getirmeye hazırlanıyor.

:: Konsollarda 4096×2160 çözünürlükte oyunlar oynamak hayal mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “PlayStation 3’e 4K Çözünürlük Geliyor”

  1. engerex dedi ki:

    Projektörle oyun oynamak zevk vereceğini sanmıyorum. 1080p üzeri ekran bulmak altın bulmak kadar zor olduğuna göre bu desteğin zaten oyunla ilgisi yok.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kaç kişi bu yüksek çözünürlük için onca para harcayıp projeksiyon cihazı alıp, sonra gider de resim gösterimi için ps3 bağlar? Biraz daha luzumlu geliştirmeler yapsalar daha iyi olur gövde gösterisi yerine

" PlayStation 3’e 4K Çözünürlük Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation 3’e 4K Çözünürlük Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation 3’e 4K Çözünürlük Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "