Okunma

PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?


29 Mayıs 2016 Cuma 09:00
PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, rakibi Xbox One gibi “yeni nesil” unvanını fazla koruyamamış ve PS4.5 NEO gibi söylentiler patlak vermişti.

PlayStation 4 sahipleri, oyunlardaki FPS düşüklüklerin yanı sıra, sistem performansının da düştüğünü dile getiriyor. Peki, PS4 yavaşladıysa ne yapmak gerekiyor?

PlayStation 4‘ü fabrika ayarına döndürmek bu soruna en köklü çözüm olarak gösteriliyor.

PlayStation 4’ü fabrika ayarına döndürme veya bir başka deyişle sıfırlama işlemi nasıl yapılır? PS4 sıfırlama işlemine geçmeden önce sistem yazılımını “Ayarlar>Sistem Yazılımı Güncellemesi” bölümünden güncelleyin.

PlayStation 4 sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

1. AdımPlayStation 4’ün Ayarlar menüsüne girin. Ayarlardan PSN bölümüne tıklayın. PSN ekranında “Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir” seçeneği yer alacak bu seçeneği devre dışı hale getirin. Bu işlemden sonra PS4 yeniden başlayabilir.

2. Adım: PS4’ü ana sistem olmaktan çıkardıktan sonra Ayarlar>Sıfırlama>PS4 Sistemini Sıfırla bölümüne girin. Bu ekranda Hızlı ve Tam seçeneği yer alacak. Tam seçeneğini seçin. Bu seçenek ile PS4’te yer alan tüm oyun, içerik ve ayarlarınız silinecektir.

3. Adım: PS4 sıfırlama işlemi yaklaşık olarak 1 saat kadar sürecektir. Sıfırlama işleminin sonunda ise PS4 yeniden başlayacak ve kurulum ayarlarını yapmanız gerekecek.

16-04/29/ps4-sifirlama.jpg

Bu işlemleri yaptıktan sonra PS4’ün sistem hızında gözle görünür bir artış sağlanıyor. 

:: PlayStation 4’ü sıfırladıktan sonra performansında bir artış gözlemlediniz mi?


yazarEnder Öztürk

Teknolojinin her alanında bilgi sahibi olan Ender, oyun ve mobil dünyayı yakından takip ediyor. Ender ayrıca Nintendo ve iOS tutkunudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“PS4 Fabrika Ayarına Nasıl Döndürülür?” üzerine 9 yorum

 1. kullanici1405 dedi ki:

  ben hemen i seçerek yapacam orda iş nasıl olacak onu söylesenize be

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar pes4te cdli bir oyunun üzerine sil dediğinde oyun cdiden mi sliniyor yoksa kayıtlı olan veriler mi siliniyor yani fabrika ayarlarına mı dönüyor bana yardımcı olur musunuz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ps4 de CE 34878-0 sorunu hala cözüme ulaşdımı bilgisi olan yardımcı olabilirmi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  1 yıldır kullanıyorum formata hiç gerek yok

 5. SDN Okuru dedi ki:

  3 ayda bir reset atarsınız artık 🙂 Teşekkürler Microsoft

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Birde playstation 4 almayı düşünüyordum yavaşlıyormuş vay arkadaş 2010 da ps3 aldım o günden beri format atma gereği duymadım gerçekten hayal kırıklığına uğradım

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Playstation, xbox gibi dandikmi de format atalim

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox da yavaşlama falan yok.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yoksa siz telefonlar gibi 3 ayda bir format atanlardan mısınız? Ps4 yavaslıyor mu? Lakin bir hız makinası değilmiydi ps4? Xbox alın kafanız rahat olsun

Yorum yazın

Geri bildirim