Okunma

PlayStation 4’e DailyMotion Uygulaması Geldi


07 Ocak 2015 Çarşamba 10:20
PlayStation 4’e DailyMotion Uygulaması Geldi

Dünyanın en büyük video platformlarından Dailymotion’ın, PlayStation 4 kullanıcıları için tasarlanan yeni uygulaması sayesinde, Dailymotion’a artık oyun konsolu üzerinden de rahat bir şekilde erişebilecekler.

Dailymotion’ın Medya Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Vincent Martin “Yeni PlayStation 4 uygulamamızı görücüye çıkartacağımız için gerçekten son derece heyecanlıyız. Bu lansman yoluyla, ikonik küresel markalar olan Sony Computer Entertainment ve PS4 ile ortaklığımızı geliştirmekten gurur duyuyoruz. Bu işbirliği, Dailymotion’ın dünya çapında sayıları milyonlara varan izleyicilerinin küresel içerik kataloğumuzu arzuladıkları her yerden izlemek, incelemek ve paylaşmaya yönelik süregelen adanmışlığını da yansıtıyor.” dedi.

Kullanımı kolay navigasyon sistemi

Uygulama, PS4 kullanıcılarının içeriklerin keşfedilmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak üzere tasarlanan, kullanımı kolay ve sezgisel navigasyon sistemi üzerinden Dailymotion deneyiminin tadını eksiksiz şekilde çıkarabilmesine imkân veriyor.

Kullanıcılar, Dailymotion kataloğu üzerinde, spor, oyun, moda, film veya diğer birçok ilgi alanına göre arama yapabiliyorlar. Videoları izlemeye başladıktan sonra uygulama, hem izlenmiş olan içerikler bazında hem de kullanıcının tercihleri doğrultusunda biçimlendirilen video oynatma listeleri tavsiye ediyor.

PS4 kullanıcılarına hitap edecek şekilde tasarlanan uygulamada, canlı ve oyun video içeriklerini izlemek için bir bölüm de bulunuyor. Bu bölüm, halen Dailymotion üzerinde temin edilebilen en popüler oyun yayınlarının aktarılmasının yanı sıra, kullanıcının en sevdiği oyunlara göre, canlı yayınları filtreleme özelliğini de içeriyor.

Kişiselleştirilmiş bir deneyim

Gerçekten kişiselleştirilmiş bir deneyim için, kullanıcılar uygulama üzerinde doğrudan bir Dailymotion hesabına giriş yapabiliyor veya yeni bir hesap açabiliyorlar. Hesap kurulumunun ardından, özel olarak ayarlanan abonelik bazlı haber akışı ortaya çıkarken kullanıcılar karşıya yüklenen videolar, oynatma listeleri ve favori listeleri de dahil olmak üzere, Dailymotion üzerindeki tüm faaliyetlerine buradan ulaşabiliyorlar. Uygulama aynı zamanda Facebook’u kullanarak bağlanma ve bir Facebook hesabını kullanarak Dailymotion’a giriş yapma seçeneğini de sunuyor. Kullanıcılar daha sonra Facebook akışları üzerinden videolarını otomatik olarak paylaşabiliyorlar.

Videolar, dahili özel oynatıcı kullanılarak HLS gerçek zamanlı veri akışı ile oynatılıyor. Bu aynı zamanda kullanıcıların oynatma, dondurma, ileri ve geri sarma üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda istedikleri video hakkında daha fazla detaya erişebilirken ilgili içerikleri de hızlıca bulabiliyorlar.

:: PlayStation 4’te başka hangi uygulamaların olmasını isterdiniz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PlayStation 4’e DailyMotion Uygulaması Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation 4’e DailyMotion Uygulaması Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation 4’e DailyMotion Uygulaması Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "