Okunma

PlayStation Ailesinin En İyisi Hangisi?


31 Temmuz 2009 Cuma 13:36
PlayStation Ailesinin En İyisi Hangisi?

 

İkinci çeyrek sonuçlarını açıklayan diğer bir şirket de Sony oldu. Sonuçlardan görüldüğü kadarıyla Sony için işler çok da iyi gitmiyor.

Firma, ikinci çeyrek boyunca dünya çapında sadece 1,1 milyon adet PS3 ve 1,3 milyon adet PSP satabildi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde Sony, 1,6 milyon adet PS3 ve 3,7 milyon adet PSP satmayı başarmıştı.

Açıklanan rakamların düşük olmasının yanı sıra bunları asıl ilginç kılan şey ise PS2′nin satış rakamları oldu. İkinci çeyrek boyunca tüm dünyada toplam 1,6 milyon adet satan PS2, PlayStation ailesinin en başarılı üyesi olarak göze çarptı.

PlayStation 2 için satılan oyun sayısının 19,3 milyondan, 8,5 milyona düşmesine rağmen konsolun satış rakamlarının yüksek olması da gerçekten enteresan.

:: PlayStation ailesinin en başarılı üyesi sizce hangisi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
Yorum yazın

3 yorum - “PlayStation Ailesinin En İyisi Hangisi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  slm millet yaaa bu pc 3 olayına fena taktım ama aratırıyom hangi modeli daha iyi bilmiyorum yaaa almışken en iyisini alayım dıye düşünüyorum tavsiye ediceniz bir model varmı ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  konsolun satılmasının ve populer olmasının tek nedeni
  chiplenebilmesi böylece hale hazırda nispeten fiyatı uygun olup piyasada kopya oyunlarını kolayca bulabileceğiniz en iyi konsol olarak karşımıza çıkıyor. PS3 te chiplenir yada yazılım yoluyla kopya oyunların yolu açılırsa PS3 satışları artacak PS2 de yavaş yavaş PS1 gibi piyasadan yok olmaya başlayacaktır …

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sony bu şekilde giderse psp satmayı sıfıra indirebilir psp 3000 nin üzerine psp go diye ne olduğu bile zor anlaşılan bişe çıkardı ve ben bir psp hayranı olarak hüsrana uğradım.

Geri bildirim