PlayStation da diğer markalar gibi protestoya katıldı


03 Temmuz 2020 Cuma 10:30
PlayStation da diğer markalar gibi protestoya katıldı

Bir süredir Facebook’a karşı yürütülen bir boykot çalışması bulunuyor. Buna yakın zaman önce katılan Sony’nin PlayStation markası da diğer şirketler gibi yerini aldı. PlayStation Facebook boykotu ile yüzlerce markaya katıldı. Facebook’un şirket politikalarını eleştiren yüzlerce marka şu anda hem Instagram hem de Facebook tarafında temmuz ayı boyunca reklam yayımlamayacak. Bu Facebook için milyarlarca dolar demek ve şirket beklenen geri adımı hala atmış değil.

PlayStation Facebook boykotu için adım atıyor

Facebook şirketinin nefret söylemleri karşısında sessiz kalması üzerine başlatılan #StopHateforProfit boykotu büyümeye devam ediyor. Facebook boykotuna birçok dev şirket katılmasının ardından şirketin CEO’su Mark Zuckerberg geri adım atar gibi olmuştu. Facebook için yeni bir nefret söylemi güncellemesi yapan Zuckerberg, yine de yetersiz bu adımıyla tepkilerden kaçamamıştı.

Bu yeni güncellemeye göre yeni Facebook düzenlemesi, eğer paylaşımlarda nefret söylemi ya da nefret suçu kapsamına giren ibareler bulunuyorsa, bu paylaşımlar etiketlenecek.

PlayStation Facebook boykotu-01

Paylaşımın kaldırılmasına karşı bir adım atmayan şirket aslında da bu noktada eleştiriliyor. Zira zaten bir paylaşımın nefret söylemi içerip içermediği okuyan kişiler tarafından anlaşılabiliyor, asıl yapılması gerekenin bu paylaşımların kaldırılması olduğu söylense de Facebook şu anlık eleştirilen politikasını devam ettiriyor.

PlayStation Facebook boykotuna en son katılan marka oluyor ancak ilerleyen günlerde bu markaların sayısında önemli bir artış bekleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

hadi hayırlısı bakalım….

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Hadi Facebook’tan giden gidene

" PlayStation da diğer markalar gibi protestoya katıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation da diğer markalar gibi protestoya katıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation da diğer markalar gibi protestoya katıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2