Okunma

PlayStation kendi stüdyosunu açıyor


21 Mayıs 2019 Salı 10:19
PlayStation kendi stüdyosunu açıyor

Oyun dünyasında önemli pay sahibi olan Sony, kendi bünyesinde kurduğu yeni bir oyun ve film stüdyosunu açıyor. Teknoloji devi bu proje kapsamında PlayStation için çıkan oyunları film ve dizi haline getirecek.

PlayStation kendi stüdyosu kuruluyor

Sony, oyunlarına takviye amaçlı olarak kurduğu yeni stüdyosu ile beraber mevcut oyunlarını kendi çatısı altında film ya da dizi haline getirecek. Böylece, diğer sinema develerini beklemek zorunda kalmayacak.

Stüdyonun yöneticiliğini yapacak olan firma da belli oldu. Şirkete oyun pazarlama konusunda yardımcı olan Asal Qizilbash firması yeni stüdyonun sorumlusu oldu.

Faaliyetlerin başladığı da bilgiler arasında yer alıyor. Hatta Sony Picture‘ın dağıtımda yardım etmesi (yan marka) amacıyla, Sony Picture’a ait California’daki fuarda organizasyonların başladığı da duyuruldu.

Söz konusu girişim Sony Worldwide Studios Başkanı Shawn Layden tarafından da denetleniyor. Yeni marka, özel yapımların olduğu kategoriden bağımsız olarak faaliyet gösterecek. Henüz proje seçimi yapılmadığı da açıklandı.

Yapılan açıklamada Marvel yapımcısı Kevin Feige ile de görüşüldüğü aktardı. Bu, stüdyonun etkileyici adımlar atacağının en önemli göstergelerinden biri. Ayrıca şirket yeni filmler üretmek için acele etmeyecek. Bu da daha kaliteli işler çıkacağına işaret ediyor.

E3 2019 fuarına katılmayan Sony, yeni stüdyosunu güçlendirmek ve PlayStation 5 konsolunu geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “PlayStation kendi stüdyosunu açıyor”

  1. Sireno52 dedi ki:

    Zaten oyun stüdyosu vardı Sony soe sattilardi şimdi tekrar mi acacaklarmis gelde gülme soe yi satıp daybrake de eski oyunlari ekmeğini yiyor planside 2 ewerquest h1z1 vs .vs bu oyunları yap sonra oyun stüdyosunu sat şimdi tekrar oyunstudyosu aç

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Acıyorda ne oluyor. Ps4 aldık adam akıllı ps3 kadar oyun çıkmadı. Ps3 deki Uncharted veya God of serisi bile oyun yok. 1 tane 1 tane oyun cıkıyor. Ps4 konsol sahibi 80 milyonu geçmış ama seri ve çok oyun yok. Sony oyun yapmiyor konsol yapıp satmaya calisiyor. Ps5 alacagıma bilgisayar alırım bari kafam rahat eder.

  3. Anonim dedi ki:

    Microsoft bir sürü oyun stüdyosu satın alınca panik yaptılar herhalde..

" PlayStation kendi stüdyosunu açıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation kendi stüdyosunu açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation kendi stüdyosunu açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "