Okunma

PlayStation Move mu, Xbox 360 Kinect mi?


01 Aralık 2010 Çarşamba 08:30
PlayStation Move mu, Xbox 360 Kinect mi?

Son nesil oyun konsolları arasında beklenmedik bir şekilde başarı yakalayan Nintendo Wii‘nin sırrı hareket algılayıcılı kontrolleri ve herkese hitap eden oyunlarıydı.

Nintendo’nun bu başarısını gören Microsoft ve Sony, kendi hareket algılayıcılı kontrol sistemlerini geliştirip, kısa bir süre önce piyasaya sürdüler. (PlayStation Move’u Denedik)

Sony, PlayStation Move ile Nintendo Wii’ye benzer bir sistem geliştirirken, Microsoft hiçbir kontrol cihazı kullanmadan, sadece vücut hareketlerini algılayabilen Kinect adlı çok farklı bir ürün piyasaya sürdü. (Kinect Neler Yapacak?)

Rakamların Dili

Bu iki ürünün ne kadar başarı yakalayacakları merak edilirken ilk rakamlar gelmeye başladı.

Sony tarafından yapılan açıklamada, ilk olarak 15 Eylül tarihinde çıkan PlayStation Move cihazından dünya çapında 4,1 milyon adet piyasaya sürüldüğü belirtildi. Sony, PlayStation Move sisteminin tam satış rakamını ise açıklamadı.

Öte yandan Microsoft, Kinect için yaptığı açıklamada daha cesur davranarak tam satış rakamlarını açıkladı. Yayınlanan açıklamada, son 25 gün içerisinde toplam 2,5 milyon adet Kinect satıldığı belirtilirken, yıl sonuna kadar bu miktarın 5 milyonu bulmasının beklendiği de söylendi.

:: Bu iki sistemden hangisi daha çok ilginizi çekiyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PlayStation Move mu, Xbox 360 Kinect mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation Move mu, Xbox 360 Kinect mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation Move mu, Xbox 360 Kinect mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "