Sony’den PlayStation oyuncularına Discord müjdesi


03 Mayıs 2021 Pazartesi 23:01
ABONE OL
Sony’den PlayStation oyuncularına Discord müjdesi

Oyuncular arasında oldukça popüler olan ses ve yazılı iletişime dayalı Discord, şimdi de Playstation’a entegre olacak. Sony’nin Playstation oyuncularına daha iyi oyun içi sohbet deneyimi sunmak için bu adımı attığı düşünülüyor.

Sony, Playstation için Discord ile ortaklık kuruyor

Henüz haberin detayları ortaya çıkmasa da Sony, Discord’a sermaye desteği verdi ve ortaklık kurdu.  Sony bu yatırımla Discord ile PlayStation konsolları arasında entegrasyon kuracaklarını duyurdu.

Discord ile Sony PlayStation arasında nasıl bir entegrasyon kurulacağı ise belli değil. Bu entegrasyonun,  PlayStation konsollarına gelen tam teşekküllü bir Discord uygulaması olma ihtimali var. Diğer bir ihtimal ise bu entegrasyonun daha sınırlı olması ve sadece PlayStation Network (PSN) ve Discord hesaplarının birbirine bağlanması.

playstation oyuncuları, sony discord ortaklığı, playstation discord

Discord, 2020 yılıyla birlikte en çok dikkat çeken sohbet platformlarının başında geliyor.

Discord, özellikle pandemi döneminde görüntülü görüşme desteği sayesinde oyuncu kitlesinin dışında da dikkatleri üzerine çekti. Sony ise satış başarısı gösteren Playstation 5 için daha organik bir oyuncu iletişim kurmanın peşinde. Bu anlamda Sony  Discord ortaklığı ile PlayStation için daha doğrudan bir iletişim kurulabilir.

Son zamanlarda da platform Microsoft gibi büyük firmaların radarına girdi. Çevrimiçi sohbet platformu 140 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Platform 2020 yılında ise yaklaşık 130 milyon dolar gelir elde etti.

Microsoft, Epic ve Amazon’un da yakın zamanda dikkatini çeken Discord, Microsoft tarafından yapılan 10 milyar dolarlık teklifi reddetti. Bağımsız kalmak isteyen platform, Epic ve Amazon ile olan görüşmelerine de son verdi. Bu anlamda platformun Sony ve Playstation entegrasyonunun sadece bir iş ortaklığı seviyesinde kalma ihtimali yüksek.

Discord nedir?

Discord, en basit tabirle bir sohbet programıdır. Skype ve benzeri programlar gibi farklı insanlarla internet üzerinden sesli, görüntülü ve yazılı bir şekilde iletişim kurabilmenizi sağlar. Genellikle çevrimiçi bilgisayar oyunları oynayan kişiler tarafından tercih edilen Discord sesli ve yazılı iletişimin yanında video aramalarını da destekler ve canlı yayın açabilmenize imkan verir. Yani sesli olarak konuştuğunuz kişilere yayın yapabilirsiniz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
TEKNOLO>Jİ GG
TEKNOLO>Jİ GG
5 gün önce

Salak salak geyming burungramı adam gibi skype teamviever teamspeak var lütfen kullanan kitle belli.

" Sony’den PlayStation oyuncularına Discord müjdesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den PlayStation oyuncularına Discord müjdesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den PlayStation oyuncularına Discord müjdesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!