Okunma

PlayStation VR’ın popülerliği Sony’i şaşırttı!


27 Şubat 2017 Pazartesi 04:00
PlayStation VR’ın popülerliği Sony’i şaşırttı!

Sony’nin başındaki isim Even Andrew House’un yaptığı açıklamalar, Sony’nin PlayStation VR’ın popülerliğine şaşırmış durumda olduğunu gözler önüne serdi.

PlayStation VR’ın inanılmaz başarısı!

Andrew House’un açıklamalarına göre bugüne dek tam 950.000 adet PlayStation VR satışı gerçekleştirildi. Piyasaya sürülmesinin üzerinden dört ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen etkileyici bir rakam olduğunu kabul etmek zorundayız.

Fakat bu rakama tek şaşıran da biz değiliz. Zira Sony’nin başındaki isim Even Andrew House da satış konusuna oldukça temkinli yaklaştıklarını çünkü sanal gerçeklik yani VR’ın henüz yeterli popülerliğe ulaşmış olduğunu düşünmediklerini belirtti.

17-02/27/a1.png

Şu anda özellikle Japonya’da inanılmaz bir başarı elde ettiklerini ve mağazalardaki stokların yenileneceği günler belli olduğunda, o günlerde mağaza önlerinde kuyruklar oluştuğunu da sözlerine ekledi.

Sony’nin VR konusunda en büyük rakipleri ise tartışmasız şekilde Oculus ile Facebook ve Vive ile HTC. İki firma da satış rakamlarını resmi olarak açıklamadı ama 2016’nın sonunda 230.000 adet Oculus Rift, 420.000 civarında da HTC Vive satışı gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Kısacası PlayStation VR şu anda en büyük rakiplerini neredeyse ikiye ve hatta dörde katlamış durumda diyebiliriz. Bakalım 2017 yılı sona erdiğinde firmalar arasındaki rekabet ne boyutta olacak.

:: PlayStation VR hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “PlayStation VR’ın popülerliği Sony’i şaşırttı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kısa bir Türk ticaret hesabı yaparsak 950bin x 450 dolar = 425milyon dolar. Çok bi para bırakmamış ama misirci ve çiğ köfteci mantığından girilebilir bu işe

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çünkü kullanımı kolay basit yok sürücü ile uğraş derdi yok

" PlayStation VR’ın popülerliği Sony’i şaşırttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation VR’ın popülerliği Sony’i şaşırttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation VR’ın popülerliği Sony’i şaşırttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "