Okunma

Plüton’da Su İzleri!


10 Ocak 2016 Pazar 21:00
Plüton’da Su İzleri!

Tarihi bir başarı elde eden ve deyim yerindeyse Plüton’u yeniden keşfeden New Horizons, gönderdiği görseller ile yeni detaylar kazandırmaya devam ediyor.

Bilim insanlarının gelen görselleri detaylı olarak incelemesi, Plüton hakkında yeni detayların da edinilmesine olanak sağlıyor.

Son olarak ise görsel analizlerinden, Plüton üzerinde su kalıntıları olduğu detayları aktarıldı.

16-01/10/news_1-pluton-2016.jpg

Detaylı incelemeleri devam eden Plüton görsellerinde, Viking Terra ismi verilen bölgede farklı bir yapıya rastlandığı açıklandı. Yapılan açıklamada belirtilen bölgede, kirli sudan oluşmuş bir buz dağı bulunduğu düşünüldüğü kaydediliyor. Ancak ne yazık ki söz konusu ve düşünce ile ilgili detaylı çıkarımlar henüz yapılamıyor. Zira Mars yüzeyinde olduğu gibi Plüton üzerinde herhangi bir keşif aracı bulunmuyor.

Anlaşılan o ki aktarılan ve aktarılmaya devam eden Plüton görsellerinin detaylı incelemeleri, farklı çıkarımlara vesile olmaya devam edecek.

:: Sizce rastlanan bu görüntülerin, buz dağı olma ihtimali var mı?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Plüton’da Su İzleri!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  uzaylı denince akla ilk olarak insan gibi 2 ayak üstünde duran ve simsiyah patlak gözlü canlılar geliyor olabilir ama şunu da düşünmekte fayda var; eğer suda bir tür canlı yada organizma falan varsa oda uzaylı sayılır ekleyeyim dedim 🙂 sırf uzaylı diye bizim gibi olacak halleri yok her şey çıkabilir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kalp de var. Seviom seni Plüton ::)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Uzaylı sensin zaten 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bi 35 lik alıp hemen yola çıkalım 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Uzaylı sizsiniz işte

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu alttaki 4 yorum beni benden aldı la :DDD

 7. SDN Okuru dedi ki:

  iyi ha! su var, gidin madem 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ay kadar gezegenden bahsediyoruz ki herkes Dünyanın ne kadar küçük olduğunu söylüyor. büyük gezegenler aramalıyız.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Oksijende varsa yaşanır

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Var su var bi anlayamadiniz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Uzaylı falan yok ya olsa çıkardı

" Plüton’da Su İzleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Plüton’da Su İzleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Plüton’da Su İzleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "