Okunma

Pokemon GO’ya Ne Kadar Vakit Harcıyoruz?


13 Temmuz 2016 Çarşamba 14:30
Pokemon GO’ya Ne Kadar Vakit Harcıyoruz?

Pokemon GO oyunu bazı ülkeler haricinde henüz tam anlamıyla piyasaya sürülmemesine rağmen, dünya genelinde birçok kullanıcının ilk oyun tercihini oluşturmuş durumda.

Pokemon GO, kullanıcıların en çok tercih ettikleri oyun olmakla kalmamakla beraber, en çok zaman geçirdikleri mobil uygulama olarak betimleniyor.

Pokemon GO‘ya yönelik ilgisinin boyutlarını ortaya koymak adına; oyun sosyal hayatımız en tepesinde yer alan sosyal medya uygulamalarını da geride bırakmış durumda.

Yeni yapılan ortalama kullanım istatistiklerine göre, mobil kullanıcılar Pokemon GO oyununda, Facebook, Snapchat, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlardan daha fazla zaman geçiriyorlar.

16-07/13/pokemon-go-oynamak.jpg

Pokemon GO sosyal ağları geride bıraktı

Sensor Tower‘daki istatistiklere göre, oyunun piyasaya çıkışından bugüne kadar baz alınan verilerde, mobil kullanıcılar Pokemon GO üzerinde günlük ortalama 33 dakika zaman geçiriyorlar.

Veri, sosyal medya uygulamalarında geçirilen zaman ile karşılaştırıldığında, dikkate alınması gereken sonuçlar ortaya çıkıyor.

Kullanıcılar Facebook üzerinde 22 dakika, Snapchat üzerinde 18 dakika geçirirken, zamanlarının 17 dakikasını Twitter‘da geçiriyorlar.

Pokemon GO‘nun bu alanda yenildiği yalnızca iki isim var. Bunlar, ortalama 2 saat kullanımı ile Game Of War, 43 dakika ile Candy Crush Saga olarak gözüküyor.

16-07/13/pokemon-go-usage-comparison.png

:: Pokemon Go’ya yönelik kullanım tercihlerinin sosyal medya uygulamalarını dahi geride bırakmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Pokemon GO’ya Ne Kadar Vakit Harcıyoruz?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Diğer sosyal ağlardan fazla zaman harcamak ilginç

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sosyal ağların büyük bir boşluk ve tamamen zaman kaybı olduğunu insanlar nihayet anlamaya başladı.Yıllardır zamanımın çoğunu oyunlarda harcıyorum ve ne kadar doğru bir karar verdiğime kanaat getirdim. benimle dalga geçen çocuk musun oyun oynuyorsun diyenlere bu haberin linkini atıyorum kapak olsun. iyi oyunlar arkadaşlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu pokemon go google playde yok ki rekor kirayim ya

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Chat gelirse diğerlerini bitirir .

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sizin içinde iyi oldu artik tüm haberleri bunun üstünden yapıyorsunuz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde oynayabilsek

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Pokemon GO

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Pokemon GO ne ki?

" Pokemon GO’ya Ne Kadar Vakit Harcıyoruz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pokemon GO’ya Ne Kadar Vakit Harcıyoruz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pokemon GO’ya Ne Kadar Vakit Harcıyoruz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "