Okunma

Pokemon GO VR Desteğine Kavuşuyor!


12 Temmuz 2016 Salı 14:00
Pokemon GO VR Desteğine Kavuşuyor!

Nintendo‘nun sanal gerçeklik temalı mobil oyunu Pokemon GO için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu kez yapılan açıklama, Pokemon GO‘ya Google Cardboard ve VR desteğinin geldiği yönünde. Oyunun sanal gerçeklik temalı olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, VR desteği haberinin geç bile kaldığını söyleyebiliriz. 

Pokemon GO‘ya gelecek olan sanal gerçeklik özelliğinin sinyalleri, oyunun geliştiricisi Niantic‘in CEO‘su John Hanke tarafından yakıldı. Yapılan açıklama, sanal gerçeklik temalı hazırlanan Pokemon GO‘nun VR ve Google Cardboard desteği bile birlikte daha anlamı olacağı şeklinde.

Oyunun ayarlar menüsü altında bulunan Lisans sözleşmeleri sekmesinde oyuna ait paylaşılan detaylarda yer verilen VR desteği lisansı, yakın zamanda oyunun VR ve Google Cardboard desteğine kavuşacağını gösteriyor.

16-07/12/pokemon-vr-2.jpg

Sanal Gerçeklik ile Pokemon GO Deneyimi

Oyunun VR desteğine kavuşacak olması, beraberinde çeşitli güvenlik açıklarını da beraberinde getirebilir. Şu an bile, Google hesabı ile bağlanılan ve telefonunun konum servislerini kullanan oyun için çeşitli güvenlik açığı olduğu belirtilirken, sanal gerçeklik desteği ile birlikte bu durum yeni bir boyut kazanabilir. 

Oyun deneyimini üst düzeye taşımak istediklerini belirten Hanke, şu an bile binlerce oyuncunun elinde telefonlarla sokaklarda gezdiğini düşündüğümüzde, yakın gelecekte VR gözlüğü ile sokaklarda dolaşan insanların sayısının hızla artacağı şeklinde bir açıklamada bulundu. Çıktığı günden bu yana özelikle ülkemizde de büyük ilgi ile oynanan Pokemon GO‘nun ilerleyen günlerde sanal gerçeklik için nasıl bir deneyim sunacağını hep birlikte göreceğiz.

::Pokemon GO’ya gelecek VR desteği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Pokemon GO VR Desteğine Kavuşuyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Daha herşey yeni başlıyor o zaman

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ee iyide oturduğun yerde pokemon gelmiyoki yürümen lazım, VR desteği gelince haritada oturduğumuz yerden ilerleyebilecekmiyiz?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yakıldı ne demek ? daha dikkatli yazın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sokakta kafasında vr gözlüklerle sağa sola koşuşan elemanlar görürsem fururum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sokakta kafasında vr gözlüklerle sağa sola koşuşan elemanlar görürsem fururum

 6. SDN Okuru dedi ki:

  VR gözlük olmaz olsa olsa AR gözlük olur o da sadece Hololens var ki Hololens te son kullanıcıya ulaşmış değil.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  önce eldekini adam gibi bitirsinler de sonra özellik eklerler…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yeter pokemon go haberi istemiyorum artık

" Pokemon GO VR Desteğine Kavuşuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pokemon GO VR Desteğine Kavuşuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pokemon GO VR Desteğine Kavuşuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "